Yukarı Çık
.
4 Ocak 2020 Cumartesi 20:49:33
1305 kez okundu.
Partiden uzaklaştıran fotoyu gündeme getirdi

Görevi sırasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Ak Partiden ihraç edilen Teşvikiye'nin eski  Belde Belediye başkanı Ahmet Meydan'ın da aralarında bulunduğu Altınova da yılın son haftası toplantısında  çekilen ve AK Parti Yalova milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve İl Başkanı  Muglim Bağatar'ında da aralarında bulunduğu fotoğrafa İYİ Parti İl Başkanı Erol tepki gösterdi.

"Partiden ihraç edilmiş, eski belediye başkanınız ile AK parti olarak İl başkanı Bağatar ve Milletvekili Ahmet Büyükgümüş olarak yapılan yolsuzluğa ,dolandırıcılığa ve usulsüzlüğe sahip mi çıkıyorsunuz" diye soran İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar," Yalova Milletvekili Sayın Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ'ün 'ün Yalova'yı tanımadığı ,Yalova'da olup bitenden haberi olmadığı Ak Parti teşkilatının da kendisini yeteri kadar bilgilendirmediği bir kez daha ortaya çıktı.

HANGİ MANTIĞIN ÜRÜNÜ ?

Yılın son haftası Altınova ilçesinde Ak partili eski ve yeni belediye başkanları ile yaptığı toplantıda eski Teşvikiye belediye başkanı Ahmet MEYDAN'ın da bulunması hangi aklın ve mantığın ürünüdür. Bilindiği üzere eski Teşvikiye belediye başkanı Ahmet Meydan Teşvikiye beldesinde sahil kesiminde var olan araziyi uygunsuz ve usulsüz bir şekilde Iraklı bir işadamına kiralanması olayında dolandırılma konusu meydana gelmiştir.

 Daha sonra Iraklı işadamının Ak parti genel merkezine dolandırıldığı şikayeti ile başvurması sonucu bir önceki İl başkanı ve Dönemin Milletvekilinin talimatı ile disipline sevk edilmiş.İçişleri bakanlığı müfettişinin raporları doğrultusunda da Ak partiden ihraç edilerek Belediye başkanlığından alınmıştır.

OLAYI HATIRLATTI

Dönemin Milletvekili DEMİREL yaptığı açıklamada "“İçişleri Müfettişi gelmiş, Müfettişin raporundan sonra alınma durumu olabilir mi” sorusuna ise “Şöyle diyelim, partiden ihraç edildi, partiden ihraç edilmesini neye dayandırdıkları iddialar İçişleri Bakanlığına suç duyurusu olarak iletildi veya iletilecektir.

 İçişleri Bakanlığı soruşturma izni verdiği takdirde belki görevden alınacak belki de olay savcılığa da yansımak suretiyle ilerleyen boyutu devam edecek” dedi.

Dönemin İl başkanı Öztabak ise "Bizim İl yönetim kurulumuz, Ahmet Meydan’la ilgili ihraç talebi ile Disiplin Kuruluna verme kararını oy birliği ile aldık. İl Disiplin Kurulu kesin ihraç kararı vermek sureti ile Genel Merkez disiplin kuruluna sevk etti. Şu nu burada ifade etmek istiyorum, hepimiz burada kamu görevi yapıyoruz, şehrimizin gelişmesi ile ilgili çabalarımız oluyor. Bu çabalarla yapacağımız katkı doğru bir hamledir, oradan kişilerin kendilerine veya etrafına menfaat sağladığı an yanlış işler başlamış demektir. Yapılan tespitler o yöndeki bulgular neticesinde bu hadise gerçekleşiyor, onu da ifade etmek istiyorum” .İl Disiplin Kurulunun ihraç kararından sonra Ahmet Meydan’ın parti ile irtibatı tamamen kesilmiştir. Şu anda partimiz ile irtibatı söz konusu değildir diye açıklama yapmışlardır.dediler...

KAFALARDA SORU İŞARETİ VAR

Bu konu o dönemde kamuoyuna yeteri kadar bilgilendirme yapılmamış ve gözden kaçırılmıştır.

Partiden ihraç ettikleri ,İçişleri bakanlığı müfettişleri raporu ile görevden alınan Ahmet Meydan'a bugünkü İl başkanı ve Milletvekili olarak sahip çıkmaktadırlar.Bu durum kafaların karışmasına ve kafalarda soru işaretlerine sebep olmaktadır.Bu çelişkilerin sebebi nedir,anlamı nedir.AK parti olarak İl başkanı Bağatar ve Milletvekili Ahmet Büyükgümüş olarak yapılan yolsuzluğa ,dolandırıcılığa ve usulsüzlüğe sahip mi çıkıyorsunuz ?

Bunu kamuoyuna açıklamak zorundasınız.Bahse konu arazinin şimdiki durumu nedir ? Konuyla ile ilgili olarak yapılan suç duyurusunun Mahkemeye intikal eden dava süreci  mevcutmudur ?. Bu konuda yalnızca Belediye başkanımı sorumludur ?Belediye başkanı bu yolsuzluğu tek başına mı yapmıştır ki fatura yalnızca kendisine mal edilmiştir.?Geçmiş dönem İl başkanı ve Milletvekilinin yaptığı açıklamalarla AK parti Genel merkezinin ihraç ettiği birisini ,bu gün neden sahipleniyorsunuz.?

Burada oluşan kamu zararı faturasını vatandaş ödemektedir.İYİ parti olarak konunun takipçisiyiz.Vatandaşlarımızın ve Yalova'mızın değerlerine her zaman sahip çıkacağız.Yalova Sahipsiz değildir." dedi...

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.