Yukarı Çık
.
5 Ocak 2020 Pazar 23:12:59
888 kez okundu.
Acaba işçisine %30 zam yaptımı ?

Asgari ücret.emekli zamlarında enflasyon oranı %11.84 olarak hesaplanırken Sağlık Bakanlığının işlettiği  Termal'de hamam fiyatlarına %30 yapılması büyük tepki topladı.

Yılbaşından sonra Kurşunlu hamamına giden bir kişiye 65 liralık fiş kesildi.Bunu gören vatandaşların çoğu hamama girmekten vaz geçti.

Yalova'dan yıllar sonra Termal Turizmini keşfeden Afyonkarahisar da daha modern ve daha temiz kaplıcalardaki termal banyolar hafta ortası 40,hafta sonu ise 50TL olarak müşterilerine hizmet veriyor.Bu fiyat içinde ise spa odaları ve buhar odaları da dahil bulunuyor...

Bursa'daki otellerin termal havuz ve banyolarında  ise Termal ile mukayese edilemeyecek kadar lüks 4-5 yıldızlı otellerde ise 70 TL ücret alınıyor.

18 asır önce yapılmış bir hamamın lüksü ile Afyonkarahisar'daki kaplıca otelleri mukayese bile edilemez diyen vatandaşlar," 4 kişilik bir ailenin Yalova Termal'deki banyo veya havuza gitmesi bir hayal.Yetişkinlerden 65 TL,Çocuklardan 45 TL alınıyor.Anne,baba ve 2 çocuk 220 lira tutar.Hamamda birde 180 dakikalık süre konmuş.Afyondaki tesisler bu banyolardan daha kaliteli ve daha temiz.Asgari ücretin 2.324 TL,çalışana ve emekliye %11.84 enflasyon zammı verilirken Sağlık Bakanlığının işlettiği bu tesiste Devletin %30 zam yapması manidar.Dar gelirli, fakir havuza girmesin mi ?

Daha sonra Yalova halkı neden Termal'e gitmiyor diyorlar.Termal onlarca yıl Turizmin gerisinden gidiyor. 12 ayın kaç ayında buraya Turist gelir.Her zaman Türk halkına ihtiyaçları var.Ama bu fiyatlarla Türk halkını da kaçırıyorlar.Kaplıcalar zarar ediyor diye çıkıp ağlamasınlar.Acaba Yalova Termal işletmesi çalıştırdığı işçisine %30 zam yapıyormu ?" dediler...

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.