Yukarı Çık
.
14 Ocak 2020 Salı 09:28:34
939 kez okundu.
Yalova belediyesine salvolar...

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Milletvekili Meliha Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin İshak ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin 'in de katıldığı basın toplantısında AK Parti Yalova Milletvekili  AK yol Yalova belediyesini beceriksizlikle  itham etti.Öte yandan Yalova'da  yapılacağı açıklanan 300 TOKİ konutlarının nerede yapılacağını milletvekillerinde bilmediği ortaya çıktı.

BAĞATAR:ÖZEL KALEME HARCAYACAĞINIZA..."

Toplantıda önemli konulara değinen AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, "AK Parti olarak YTSO ile bir yerel yönetimler şurası düzenlemiştik. Yalova’nın kalkınabilmesi için iki ana istikamet tespit ettik. Bunlardan bir tanesi Yalova’nın turizm potansiyelini geliştirmek ve ikincisi de Yalova Üniversitesi’nin geliştirilmesi olmuştu. Bu bağlamda Rektörümüzle, YTSO başkanlığımızla hep birlikte Yalova Üniversitesi’ni nasıl kalkındırabiliriz diye bunun gayreti içerisindeyiz. 2023 yılına kadar kademeli olarak üniversitenin kalitesini ve öğrenci sayısını artırmak için çalışma yapıyoruz. Hal böyleyken, üniversiteyi kalkındırmaya çalışırken mevcut üniversitenin meslek yüksek okulu binasının boşaltıp belediyenin oraya taşınması yanlış bir formül. Belediye Başkanı bizleri de davet etti. Vali, Rektör, CHP’nin milletvekili de vardı. Bizim öncelikli tavsiyemiz; ‘elinizdeki tüm alternatifleri değerlendirin’ dedik. Sizin bir çözüm bulmanız lazım. Belediye Başkanı bugün bizden olsaydı, biz çok kolay gereğini yapardık. Yalova Belediyesi ısrarla çözüm üretmek yerine çözümsüzlük üretiyor. Elimizde başka alternatif yok gibi davranıyor. Belediye Başkanı öncelikle konuyu belediye meclisine getirdi. Yalova Üniversitesi ile Yalova Belediyesi arasındaki protokolü iptal etmek istedi. Ben de telefonla görüştüm. ‘Bu şekilde teklif gelirse mecliste bunu reddederiz’ dedik. ‘Rektör hocayla konuyu istişare edin, diğer yolları deneyin, hiçbir başka çözüm yolu bulunamazsa orta yolu buluruz’ dedik. Ben inanıyorum ki iyi araştırılsa, koskoca Yalova Belediyesi’nin bina yapacak arsasının olmaması, 12 milyon TL Özel Kalem harcaması varken 10-15 milyon TL’ye bir bina yapamaması büyük bir beceriksizlik. İnşallah üniversite öğrencilerine zarar vermeden bu süreç sancısız bir şekilde çözülecektir. Bizim bakış açımız şu; olası bir deprem durumunda belediyede çalışan insanlar da bizim insanlarımız. Hiç kimsenin mağdur olmaması için biz yapıcı bir tavır alınmasından yanayız.

BUNLAR SADECE ÇÖP TOPLUYOR

Maalesef üzücü buluyoruz. Belediyenin bütçesine baktığımızda yapılabilecek şeyler oldukça fazla. Bizim belediye sadece çöpleri topluyor, maaşları da verebilirsem çok şükür diyor. Bu yüzden ben kesinlikle Yalova Belediyesi’nin geri gittiğine kanaatindeyim. Şehirler de diğer canlılar gibi zamanla yaşlanıyorlar. Şehrimizde yapılması gereken temel gereksinimler ve bakım ihtiyaçları var. Gerekli bakım ve yenilemeler yapılmazsa, eninde sonunda arıza verecektir, iş göremez hale gelecektir. Yalova Belediyesi’ni bu konuda yetersiz görüyoruz. Sürekli paramız yok diyorlar. Demek ki süreci iyi idare edemiyorlar.' dedi.

AKYOL:'BECERİKSİZLER'

Milletvekili  Meliha Akyol,"Belediye yönetimi beceriksiz. Ayıplıyorum. Ben de daha önce meclis üyesiydim. Binanın statik açıdan tehlikeli olduğu zaten biliniyordu. Becerip, bir belediye binası yapamadılar. Bizim hiçbir AK Partili bir belediye ‘CHP’nin kapısını çalmıyor, gelin yapın’ diye. Beceriksizlik, başka bir şey değil" dedi.

BÜYÜKGÜMÜŞ:"YARDIMA HAZIRIZ'

Konunun dayanışma ile çözülmesi gerektiğini söyleyen Ahmet Büyükgümüş de, "Burada meclis çoğunluğu bizde. Başkanlık CHP’de. Tam bir dayanışma ile bu sürecin sonlandırılması lazım. STK’ların bu sürece dahil olması, belediye binası taşınsa da Yalova’nın kent yapısına kent kimliğine uygun bir özel çalışmaya özel planlamaya ihtiyaç var. Yalova’da kitle örgütlerinin de bu sürece dahil olması ve fikirlerini ifade etmesi bence de çok değerli. Biz burada güzel, ayakları yere basan, ciddi planlama yapılırsa hep beraber bunu hayata geçirirsek, gerek mecliste gerek diğer süreçlerde elimizden geleni yapmaya hazırız."

Bir gazetecinin sorusu üzerine Yalova'da yapılacağı açıklanan ve şuana kadar 4000 Yalovalının para yatırdığı 300 konutun nerede yapılacağını bilmediğini söyleyen milletvekili Büyükgümüş," TOKİ çalışmasını sürdürüyor.Altınova tarafında konut ihtiyacı var.Bizde görüşümüzü ifade ettik.Nokta olarak yer belirtmemiz doğru olmaz" dedi...

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.