Yukarı Çık
.
7 Şubat 2020 Cuma 12:10:03
2213 kez okundu.
Geniş kapsamlı açıklama bekleniyor

Ekonomik sıkıntı çeken Yalova belediyesine bir darbede çalışanından geldi.Yalova gündemine bomba gibi düşen haberde  muhasebe personelinin  paraları zimmetine geçirerek ortadan kayıp oldu haberi düştü.

Muhasebe servisinde uzun yıllar işçi kadrosunda  çalışan personelin ne kadar parayı aldığı resmen açıklanmazken sosyal medyada çıkan haberlerde bu rakamın 2-20 milyon lira  arasında olduğu iddia ediliyor.Suç duyurusunda bulunan Yalova belediyesi yurt dışı yasağı konmasını talep etti.

IŞIKLAR SABAHA KADAR AÇIKTI

Dün gece Yalova belediyesinde ışıklar sabaha kadar yanık vaziyette tüm hesaplar görevliler tarafından inceleme altına alındı.

İddiaya göre,Muhasebede çalışan R.E  2 gün önce belediyedeki masasını topladıktan sonra izine çıkıyorum diye ayrıldı.

Evli ve 2 çocuk babası R.E evine de gitmeyince ailenin polise müracaat ettiği iddia edildi.Şahsın belediyeye de gitmemesi üzerine geniş yetkililere sahip personelin durumu incelemeye alındı.Yetkililer banka hesaplarında ve kasa hesaplarında  oynanmalar olduğunu tespit ettiği ileri sürüldü..Ne kadar para ve ne şekilde hesapların boşaltıldığı savcılık araştırması sonucunda ortaya çıkacak.

Yalova gündemine bomba gibi düşen belediyede vurgun iddialarından sonra Yalova Belediyesi sosyal medya hesaplarından açıklama yayınladı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Yalova Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, bir belediye çalışanının yapmış olduğunu tespit ettiğimiz suç nedeniyle bugün (06.02.2020 Perşembe) itibariyle Emniyet Müdürlüğü (KOM)’ne başvuru yapılmıştır." denildi.

Konu ile ilgili sosyal medyada ise çeşitli yorumlar yapılmaya başlanırken gözler Yalova belediyesinden yapılacak geniş kapsamlı açıklamaya çevrildi.

Yapılan yorumların bazıları şöyle:

Senelerdir belediye de çalışan ve kimsenin ihtimal vermediği biri, gerçekten yaptı mı ? Yapmak zorunda mı bırakıldı.?. Ve kötü tarafı kaybolduğu günden sonra hiçbir iz olmayışı kendinden, umarım başına kötü bir şey gelmemiş, kurban olmamıştır

Başka bir yorumda ise: Bu şahıs bu paraları aktarırken hiç kimsemi farketmemiş ?  Başındakiler  Uyuyor muydu ? Normal bir çalışana nasıl bu kadar geniş ve kontrolsüz yetki verilebiliyor ? Başındakiler kontrol etmiyormuydu ?Maddi zorluklar içinde ve hesaplarında haciz olan bir belediyenin hesabında nasıl  veya kasasında böyle yüklü para duruyordu.?

   

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.