Yukarı Çık
.
10 Şubat 2020 Pazartesi 14:54:26
2181 kez okundu.
YALOVA TARİHİNİN EN BÜYÜK SOYGUNU

Yalova belediyesinde bir çalışanı tarafından soyulması ve soyduğu iddia edilen 15 yıllık çalışanı RE'nin Denizli de yakalanması ve olaya karıştığı iddia edilen B.B. adlı   müteahhidinde göz altına alınmasından sonra bir basın toplantısı yapan AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar olayın bir organize iş olduğu iddiası olduğu var.Geriye dönük genişi kapsamlı bir araştırma yapılıyor.Soruşturmanın selameti açısından ,bize de  geniş bir bilgi verilmiyor "dedi.

Söylenene göre 5-6 kişi göz altına alınarak soruşturma sürdürüldüğünü  söylüyorlar diyen AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar,"  Öncelikli olarak konu adli bir konudur. Siyasi değildir, biz de takipçisiyiz. Bugün bu toplantıyı yapma sebebimiz; son günlerde Yalova kamuoyunu meşgul eden Yalova Belediyesindeki yolsuzluk iddiaları. Maalesef gelişmeleri hep birlikte izlemekteyiz.

YALOVA TARİHİNİN EN BÜYÜK SOYGUNU

 Şu ana kadar iddialar ve yapılan tespitler şunu gösteriyor ki, Yalova Belediyesi tarihinin en büyük yolsuzluğu ile karşı karşıyadır. Aldığımız bilgilere göre sahte evraklar düzenlenerek paravan şirketler aracılığı ile para kaçırılmış.

Belediye kayıtlarında olmamasına rağmen sahte evrak düzenlenerek olmayan paralar tahsil edilmiş. Yapılan incelemelerde bu paraların tahsil edildiği ve burası önemli “ tahsil edilen paranın bir kısmının tahsil eden kişide kaldığı, büyük çoğunluğunun ise bir firmanın ofisine poşet içerisinde bırakıldığı ve adı geçen belediye çalışanı tarafından daha sonra bu poşetteki paraların alınarak talimat veren kişinin söylediği yerlere paylaştırıldığı tespit edilmiştir.” Olayın gerçekleşme şekli ve çalınan paranın büyüklüğüne bakıldığında organize bir şekilde gerçekleştiği açık bir şekilde belli oluyor. En üzücü olan kısmı, vatandaşlarımızın kendi eliyle belediyeye yatırdığı paraların zevk ve sefa içinde yaşayan birileri tarafından çalınmış olmasıdır.

 Bin bir zorlukla emekli parasını aldıktan sonra bastonuna tutunarak belediyeye vergi ve su parası yatıran teyzelerimizin, ay sonunda maaşını zor yettiren, canından, dişinden, çocuklarından arttırarak su parasını ödeyen hemşerilerimizin parasının çalınması kabul edilemez. Olayın gerçekleşme şekli itibari ile bakıldığında her iki şekilde de manzara korkunçtur.

Birincisi iddia edildiği gibi organize bir şekilde belediyenin içi boşaltılıyor ve bu paralar söylenen kişilerin cebine gidiyor ise bu Yalova’nın karşı karşıya kaldığı ve uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir meseledir.

BU SOYGUN 4 YILDIR DEVAM EDİYOR

Kamuoyunda konuşulana göre bakarsak bu soygun ve talan yaklaşık 4 yıldır devam ediyor. Bu soygunu ifade eden kişiler ise saldırıya uğrayarak şehir merkezinde dövülüyor. Hırsızlığın gizlenmesi için baskı kurulmaya çalışılıyor.

Eğer ikinci iddia doğru ise belediyeyi içeride çalışan bir şebeke soydu ise daha vahimdir. Demek oluyor ki becerisizlik had safhadadır. Kendi başkan yardımcılarına ve çalışanlarına söz geçiremeyen bir belediye kabul edilemez.

Dükkanını beklemeyen esnafın dükkanı soyulur...

Yönetimin sık sık yurt dışına gittiğini,dükkanını beklemeyen esnafın dükkanın soyulur diyen Bağatar sözlerine şöyle devam etti:

Belediye yönetmek sorumluluk işidir. Soruyorum; 'Seçimlerden sonra kaç gün mesai yaptınız, kaç gün gezdiniz? Henüz seçimlerin üzerinden 10 ay geçmesine rağmen kaç yurt dışı tatili yaptınız, kaç il dışı gezi yaptınız, kaç tane memleketiniz için faydalı iş yaptınız? Lütfen orantılayınız.' Bütün bu yurt dışı gezilerin parası nereden ödendi? Bizim belediyemizin zevk ve sefa için harcanacak bu kadar parası vardı da onun için mi esnaf perişan edildi, veznelere haciz geldi. Bütün Yalovalı hemşehrilerimize soruyorum; 'Daha öne Yalova Belediyesi böyle büyük bir yolsuzluk ve skandala bulaştı mı?'

Konu her neresinden bakarsanız korkunç bir yolsuzluktur. Görünen o ki olayın gerçekleşme itibari ile olayın ortaya çıkacağı ve patlak vereceği belediye yönetimi tarafından anlaşılmış ve çarşamba günü belediye çalışanı ortadan kaybolmuştur. Fakat belediye yönetimi neden hemen şikayetçi olmamış ve gece sabaha kadar belediyede toplantı yapılmıştır. Neden şikayetçi olmak için ertesi günü beklemiş ve bu arada neyin hazırlığını yapmıştır? İddialara göre skandalın patlak vereceğini anlayan belediye yönetimi, olayı kurgulayarak suçu kişilerin üzerine atmış ve işin içinden 'Biz hırsızı bulduk, tam yakalıyorduk, elimizden kaçtı' diyerek sıyrılmaya çalışmaktadır. Dikkatinizi çekerim; konu önce ortaya çıktı, sonrasında belediye şikayetçi oldu. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış derler buna"dedi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.