Yukarı Çık
.
13 Şubat 2020 Perşembe 21:51:22
2179 kez okundu.
Yalova'daki zimmet soruşturmasında Belediye Başkan Yardımcısı tutuklandı

Yalova Belediyesinde meydana gelen zimmetine para geçirme davasında, tutuklu Reşat E.' nin ifadeleri doğrultusunda 3 gün önce gözaltına alınan ve sabah saatlerinde adliyeye getirilen Belediye Başkan Yardımcısı Halit G. tutuklandı.Bugün ki  tutuklamalarla beraber "Zimmete para geçirme davasında tutuklu sayısı dörde çıktı.

Daha önce mahkeme, Reşat E, Şenay R. K. ve Bekir B.'tutuklu yargılanmalarına karar vermişti.Gözaltında bulunan 3 şüpheliden, Belediye Başkan Yardımcısı Halit G'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Yalova Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen  Halit G., adliyeye getirildi.

Savcılıktaki sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanan Halit G'nin sekreteri ve şoförünün emniyetteki işlemleri devam ediyor.Yalova Belediyesi yetkililerince 6 Şubat'ta, Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan Reşat E'nin muhasebe kayıtlarında yaptığı usulsüz işlemlerin tespitinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne başvurulmuş, ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu.

Bu sırada kayıplara karışan Reşat E, Denizli'de gözaltına alınarak Yalova'ya getirilmiş, Mali Hizmetler Müdürü Şenay R. K. ve çalışanlardan S.Ö. ile müteahhit Bekir B. de yakalanmıştı. Bu kişilerden Reşat E, Şenay R. K. ve Bekir B. tutuklanmış, S.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.Tutuklanan 4 sanık,Kandıra,Gebze ve Bursa ceza evlerine gönderildiler.

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.