Yukarı Çık
.
14 Şubat 2020 Cuma 10:21:46
2150 kez okundu.
Tutuklamalardan sonra açıklama yapması beklenen belediye Başkanı Vefa Salman konuştu

Günlerden beri Yalova ve Türkiye gündemine oturan ve ulusal basın da"Yalova' da 22 milyon liralık soygun" olarak  giren Yalova belediyesindeki zimmete para geçirme davasında,Belediye Başkanı Vefa Salman'ın açıklaması sosyal medya üzerinden görüntülü olarak yapıldı.

Dün Mahkeme tarafından tutuklanan Yalova Belediyesinin Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Halit Güleç'in tutuklu yargılanmak üzere Bursa ceza evine gönderilmesinden sonra açıklama yapması beklenen belediye Başkanı Vefa Salman'ın yaptığı görüntülü açıklama şöyle:

AÇIKLAMAK DURUMUNDAYIM

Bir haftadır medyada sürdürülen ,bugün Başkan yardımcımın tutuklamasına kadar uzanan ısrar medya üzerinden sürdürülen  yanlış algı operasyonu olan ve bugüne kadar bu  süreçte,  Mali İşlerden sorumlu  başkan yardımcımın tutuklama sürecini ve açıklamak durumundayım.

Adli süreç devam etmektedir.Biz 2014 yılından beri Yalova'nın parasına sonuna kadar sahip çıktık.Koruduk,kolladık.Biz bir liranın bile harcarken hesabını yaptık. Konun başka yönlere çekilmek istendiği Yalovalılar tarafından da bilinmektedir.

Burada yapılan yolsuzluk 22 milyonluk rakamda olması mümkün değildir.Yolsuzluğu yapan kişinin, Sayıştay uzman denetçilerinin dahi tespit edemeyeceği profesyonel bir yöntemle sahtecilik yaparak,.2018 nisandan -2020 ocak ayına kadar ,arkadaşlarımızın tespit ettiği 41 kez toplamda 1.428.000 Yalova belediyesini dolandırıp Yalova belediyesin parasını iç etmiştir. Bu denetçiler 6 ayda bir denetleme yapmaktadır.

SİYASİ MALZEME YAPTILAR

Bu konun siyasi malzeme edilmesi,mensubu olduğum  CHP'ye  mal  edilmesi manidardır.Olayın bu boyutu da vardır.Benim için idari tarafı ,duygusal  tarafı önde gelmektedir.  Yalova belediyesinde yolsuzluktan bahsedilmektedir.Bu açıklamayı bu yüzden yapma gereği duydum.Yalova belediyesinde herhangi bir ihale yolsuzluğu olmamıştır.Olması da mümkün değildir.Konuya haiz  kişi Mali Hizmetler Müdürlüğüne  2001 yılında  çalışmaya başlayan harcama yetkisine sahip kişinin  zimmet konusu ,benim muhasebe elemanlarımın tespit ettiği 41 defa 1.428 bin liralık rakamdır.Yandaş medyanın söylediği 22 milyon liranın aslı astarı yoktur.Olması da mümkün değildir.Bunu çıkartan benim personelimdir.Bana bildirilir bildirilmez,Cumhuriyet baş savcılığına,Emniyete  tarafımızdan bildirilmiştir.Belediye tarafından da idari soruşturma başlatılmıştır.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.