Yukarı Çık
.
6 Eylül 2020 Pazar 00:09:00
1928 kez okundu.
Bırakın halk karar versin...İş bittikten sonra halka sorulması halkın düşüncesimi olacak ?

Yalova Valisi Muammer Erol'un İDO iskelesinin  bitişiğinde lebiderya(Deniz görür) yaklaşık 3.5 dönümlük araziye cami yapmak istemesi ve projelerin hazırlanmasına sosyal medyada büyük tepki çekerken CHP ve İYİ partiden de tepkiler yükseldi.

İlk tepkiyi gösteren CHP İl Başkanı Mehmet Gürer sosyal medyada yaptığı yorumda ," Vali Bey Camii... O noktada müthiş bir camii ihtiyacı vardı zaten. Ben yıllardır o alanda günün her vakti “keşke burada cami olsa, ne yapacağım ben şimdi, nasıl denize sıfır namaz kılacağım“ diyerek ibadetlerini sırf orada cami yok diye yerine getiremeyen yüzlerce Yalovalı cemaati görür içlenirim. Yalova’nın bu en öncelikli sorununu çözmek için aylardır müthiş efor sarf eden sayın valimizi kutluyor, Vali Bey Camii Projesinin Yalova’nın eksenini değiştirecek bir müjde olduğu gerçeğini vurgulayarak saygılarımı sunuyorum.” diyen tiye aldı.

İYİ PARTİ "HODRİ MEYDAN"

 İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar'da" İYİ Parti olarak teklif ediyoruz.Bu alana eğer bir şey yapmak gerekiyorsa kütüphane yapılsın . Hodri meydan referanduma gidelim .

Yalova halkı cami mi kütüphane mi karar versin" diyerek sözlerine şöyle devam etti;" Belli bir zamandan beridir Yalova Kamuoyunda  sahil şeridin de cami projesi gündeme getirilmektedir.

NEDEN BU ISRAR ?

Bu konu Sayın  Valimiz  Muammer EROL tarafından ısrarla üzerinde durmakta ve yakın zamanda da bu cami projesiyle ilgili olarak taslak çalışmalar basın aracılığıyla  halkımızın görüşüne sunulmuş. Araştırma arazisi üzerinde bulunan Milli Emlaka ait arazi bu konuda tespit edilmiş ve hazırlıklar yapılmaktadır.

FARKINDA DEĞİL HERHALDE

Sayın Valimiz Yalova'da çok uzun süreden beri hizmet etmediği için farkında olamayabilir.Şehrimizin ihtiyacı o bölgede yapılacak cami değildir.Depremden önce var olan,  Yalova'nın bir çok değeri yönetimdeki insanlar eliyle beceriksizce heba edilmiştir.

Ecdadımız tarihte bir çok devletler kurmuş Medeniyet sahnesinde tarih yazmıştır.Dinimizin Kitabı Kuran-ı Kerim  OKU ! diye başlar.İslam toplumu ve Türk Milleti İlim,Bilim ve Kültür alanında yaptığı hizmetlerle insanlığa bir çok eser kazandırmıştır.

Avrupa ve Batı medeniyetine  üstünlüğünü İlim ve Kültür alanında gerçekleştirmiştir.Türk Milleti Avrupa ya medeniyeti ulaştırmış onların gelişmesine örnek olmuş ,katkı sunmuştur.Bizlerin niyeti,  tekrar ecdadımızın yolunda yeniden hizmet etmek olacaksa ihtiyacımız  şehrimize  yakışacak olan ,Tüm Marmara'da örnek olacak  modern bir Eğitim ve Kültür abidesi Kütüphane olacaktır.Gerek yerel yöneticilere gerekse Şehrimizi yöneten atanmışlara tavsiyemiz ve önerimiz  Şehrimize kalıcı bir kütüphane kazandırılmasıdır.Bu proje  Gelecek nesillerede örnek olacak Milletimizin Bilime ve eğitime verdiği önem bir kez daha hayata geçecektir.Bu konuda Yalova kamuoyunun fikir ve görüşleri alınmalıdır. Buradan sayın Yalova valisine sesleniyorum bizim önerimiz olan kütüphane ve Camii projeleri Yalova halkına sorulsun . Yalova halkı yapılacak bir referandumla hangisinin yapılmasına kendisi karar versin ." dedi..

VATANDAŞ NE DİYOR ?

Bir şehre cami yapmak bir valinin görevi olmamalıdır.Eğer camiye ihtiyaç olursa,o bölgenin insanları bir dernek kurup cami yapar.Din konusu devletten ayrı olmalıdır.Deniz kenarına cami yapmade nereden çıktı anlamış değiliz.

İDO iskelesinde bir mescit var.Bu araziye 300 metre mesafede ana yol kenarında bir cami var.Bahsedilen yerde bir tane yerleşim yeri yok.Araştırma lojmanlarında kaç kişi kalıyor.?Zaten orada da bir mescit var.

Bölgede in cin top atıyor.Kış mevsimi ise kuş bile uçmuyor.Bu camiye milyonlar harcanacak.En aşağı 3 kadro konacak.Sabah,akşam,Yatsı namazında imamdan ve müezzinden başka namaz kılan çıkmaz...Yazıktır...Günahtır...Hazırlanan camilerin ne mimarisi anlamadık.Yalova halkına sorulmadan çivi çakılmamalı.Sayın vali projedeki cemi örneklerini halka soracağına,"Buraya cami yapalım mı" diye sorsun...

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.