Yukarı Çık
.
7 Eylül 2020 Pazartesi 19:08:01
1926 kez okundu.
İttifak 18 oldu

Yalova Belediye Meclisi üyesi Yavuz Bingöl ve Çınarcık Belediye Meclisi üyesi Ali Parmak, MHP'ye geçti.Böylece Yalova belediyesinde meclis  çoğunluğu. Cumhur ittifakına geçti.

Açıklamasında CHP de fikirlerini rahatlıkla ifade edemediğini dile getiren Yavuz Bingölün MHP'ye geçişi ile 31 kişilik üyesi olan Yalova belediyesinde CHP'nin sandalye sayısı 12'ye düştü.AK Parti ise 15,İYİ; PARTİ:1  ve MHP'nin ise üye sayısı 3'e çıktı.Böylece Yalova belediyesinde Cumhur ittifakı sayısı 18 oldu.

CHP'den istifa eden Yalova Belediye Meclis Üyesi Yavuz Bingöl ve bağımsız Çınarcık Belediye Meclis üyesi Ali Parmak MHP saflarına geçti. Katılım töreninde konuşan MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, ise bu geçişi iyi okumak gerektiğini dile getirdi. Bunu sadece parti değiştirme meselesi olarak düşünenlerin işin manasını anlayamayacağını gösterir. Yavuz Bingöl kardeşimizin MHP'ye geçişi hakkında sosyal medyada bazı spekülasyonlar yapılıyor. Yavuz Bingöl kardeşimizin CHP'den MHP'ye geçişini iyi okumak lazım. Buna sadece parti değiştirmek olarak bakarsanız, bu geçişin manasını anlayamazsınız. Bu kutlu yürüyüş, yüzlerce yıl önce Hoca Ahmet Yesevi hazretleri tarafından Horosan'dan başlamıştır.Bu  geçiş onun için sadece bir parti değiştirme meselesi değildir. Gönül birlikteliğimizin de bir sembolüdür. Gönlümüzün kapıları bütün vatan sevdalılarına sonuna kadar açıktır. Hacı Bektaş Hünkar Veli'nin dediği gibi, 'Bir olalım, diri olalım, iri olalım' meselesidir. Sayın genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'nin de dediği gibi, Yezid'in torunları unutmasın, her ülkücü bozkurdun yüreği ehl-i beytin zülfikarıdır" dedi.

MHP saflarında Yalova'ya daha iyi hizmet edeceğine inandığını söyleyen Yalova Belediye Meclis üyesi Yavuz Bingöl ise, "CHP saflarında istediklerimizi gerçekleştirme fırsatımız olmadı. Yaşanan fikir ayrılığından dolayı da ayrılmam gerekti. Fikrimizi rahatça ifade edebileceğimiz, Yalova'ya fayda sağlayabileceğimiz bir yerde olmamız gerektiğine inandığımız için de MHP saflarına katıldık. Umarım geriye kalan görev süremiz içerisinde Yalova halkına faydalı çalışmalar yaparım diye düşünüyorum" dedi..

Çınarcık Belediyesi bağımsız üyesi Ali Parmak ise, "MHP saflarında olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duydum.. Çınarcık ilçesinde MHP üyesi bir meclis üyesi olarak hizmet üretmek için var gücü ile çalışacağım.Böylece Yalova Belediye Meclisi'nde MHP'li meclis üyesi sayısı 3'e çıkarken, MHP Çınarcık Belediye Meclisi'ndeki ilk üyesini kazanmış oldu.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.