Yukarı Çık
..
9 Eylül 2020 Çarşamba 01:18:36
1645 kez okundu.
Yanlış okumayacaksınız...İçişler Bakanlığı minibüğsçülere 10 kişiyi fazla almayı yasaklarken,Yalova'da konser düzenleniyor...

Yalova belediyesi tarafından düzenlenen  ücretsiz halk konseri düzenlemesi  vatandaşa "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirtti..İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine genelge gönderilerek korona tedbirlerinin alınmasında titiz davranılması istenirken, Yalova belediyesi  11 eylül 2020 saat 20.00 de   Barış Manço Açık hava tiyatrosunda  Seda Sayan ve Alkan ile bir konser düzenleyerek koronaya davet çıkartacak.

Belediye tarafından "pandemi nedeni ile sınırlı sayıda seyirci alınacak" açıklaması ile tüm Yalova halkını davet etmesi de ayrı bir tepki konusu oldu.

Minibüs şoförleri," Minibüs/midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek" denilerek bizim 10 kişilik ayakta yolcu almamız yasaklanırken Yalova valisi bu konsere nasıl müsaade eder.?Devletin temsilcisi,devletin emirlerine karşı gelmiş olmazmı?Ayrıca Bu tip konserler tüm Türkiye de yasak...Yasaklara önce yöneticiler uysun.

GÖBEK ATMAK DEĞİL...YAŞAMAK İSTİYORUZ

Komşularımız,yakınlarımız koronadan ölürken tedbirler kapsamında ne haleleşebiliyoruz.Nede cenazelerine gidemezken  hangi  akla hizmet olarak bu günlerde konser düzenlemeye kalkılır...Konserin verileceği  anfi tiyatro 4-5 bin kapasitelik.Nasıl bir sınırlama yapılacak.Kapı önünde yığılmalar olacak.Sokakta maske takmayanları engelleyemeyen otorite, nasıl burada başa çıkacak.

Bu konserde amaç ne...Kimse Seda Sayan "Yalova ya destek olmak için,moral vermek için geliyor" demesin...Bizim alkış yapıp göbek atmaya  değil yaşamaya ihtiyacımız var."dediler..

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.