Yukarı Çık
.
29 Eylül 2020 Salı 21:23:06
3395 kez okundu.
HESAP VERİN !

İyi Parti İl Başkanı Erol Tatar,sosyalk medya hesabından yaptığı açıklamada, Barbaros Binicioğlu ve Yakup Koçal dönemininde hesabının verilmesi gerektiğini söyledi.AK Parti yönetimine seslenen Tatar,” İki belediye başkanında AK Partili olduğunu, Vefa Salman’a nasıl hesap soruluyorsa aynı şekilde, Barboros Binicioğlu ve Yakup Koçal dönemininde masaya yatırılması gerektiğini belirtti.

Tatar,”Yalova belediyesinde meydan gelen yolsuzluk soruşturması neticesi bu işi organize edenler bugün mahkemede ,hukuk karşısında Türk Milletinin huzurunda Yalova halkına hesap veriyorlar.Olay mahkemeye intikal etmiş, yapılan usulsüzlükler ve yolsuzluk her gün yeni soruşturmalarla gerekli araştırmalar yapılıyor.

İNŞALLAH HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALIRLAR

Yalova Belediyesinde yolsuzluk yapanlar ve Halkın paralarını zimmetine geçiren ve suç işleyenler Mahkemede hesap veriyor.Bu konuda vatandaşımızı mağdur edenler hak ettiği cezayı inşallah alırlar . Bundan sonra hiç kimse vatandaşın parasını zimmetine geçirmeye , Devlet dairelerinde ve Belediyelerde yolsuzluk ve usulsüzlük yapmaya cesaret edemesinler. Yargıda her şey çözülecek. En kısa zamanda hak ettikleri cezayı alsınlar.

ONLARA KİM HESAP SORACAK ?

Peki bu olay CHP'li Vefa Selman döneminde Belediye'de meydana gelen gayrimeşru bir olaydı ve Mahkemeye intikal etti. Davası görülüyor. Bundan önce Yalova Belediyesini yöneten Ak Partili belediye başkanlarının  döneminde Belediye'de meydana gelen ve yapılan işlerin hesabını kim soracak ve halka hesap verecek.?

 Bundan önceki Ak Partili belediye başkanı hizmet adı altında Eski İnkilap gemisini(hurda) Yalova'mıza getirdiler ,içinde bir çok proje yapacağız diye milyarlarca lirayı sorumsuzca harcadılar.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE GEMİ RESTORE ETTİRDİLER…

İnşaat mühendisi olanlara Gemi restore ettirildi Belediyenin bütçesinden vatandaşın parasından harcanan paranın haddi hesabı yoktu. 6-7 milyona yakın para harcandı.Daha sonra ihale yaparak yandaş müteaahhide para aktardılar sonra yapılan işler usulsüz olduğu için mahkeme eliyle gemi hurdaya ayrıldı jilet oldu.

Vatandaşın hakkı olan milyarlarca lirasının hesabını kim verecek .Ak partiyi ve Belediyeyi yönetenler İnkilap gemisindeki milyarlarca liranın hesabını versin.

Bundan Önce Yalova belediyesini yönetemediğiniz için , vatandaş sizden yetkiyi aldı Demokrat partiden aday olan Yakup Koçal'a verdi.

Sizler onun döneminde bir çok usulsuzluk ve yolsuzluk var diye ortalığı ayağa kaldırdınız. Mahkemeye verdiniz ama sonra seçimlerde onu Ak partiden Belediye başkan Adayı yaptınız .Yalova’mızın en değerli arazisi Abreteum arazisi Belediyenin borçları yüzünden satıldı.Bu arazinin şu anki gayrimenkul değeri 100 veya 120 milyon Türk lirasıdır. Bu gün ki yolsuzluk dosyasında söylenen rakamın 5 -6 katı bir para.

Burası Yalova halkının malıydı ve elden çıktı. Halk bunu Seçimlerde sandıkta size oy vermeyerek sizden yetkiyi alarak sordu ama hala anlamadınız. Şimdi mahkeme kararıyla elde ettiğiniz belediyede hizmet yaptığınız ve borçları ödediğinizden bahsediyorsunuz. Geçmiş yıllarda Yalova Halkına ödettiğiniz paraların bedellerini verdiğiniz zararların hesabını verin .

Arberetum arazisindeki Rant

Arberetum arazisindeki Rant hiç bir yerde olmadı .Hala daha orası birilerinin iştahını kabartıyor.Bu gün belediyede ,kişiye özel imar planları yapmak niyetindesiniz. Yalova belediyesini yönettiğiniz yıllarda Emlakçılık yapmak yerine ,arsa simsarlığı yapmak yerine Hizmet belediyeciliği yapsaydınız Yalova'da 2 defa üst üste CHP belediyeyi alamazdı ve Vefa Selman Belediye başkanı olamazdı. Siz Geçmiş yılların hesabını verin. Bizler her daim vatandaşımızın hakkını savunacağız ve daha iyi hizmetler alabilmesi içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İYİ parti iktidarında Yalova'da Türkiye'de hak ettiği hizmetleri alacak. Bizim derdimiz Memleket meselesi ,bizim önceliğimiz Milletin geçim ve hizmet derdi.”dedi…

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.