Yukarı Çık
.
5 Ekim 2020 Pazartesi 10:00:38
3317 kez okundu.
Faruk Acar TADF Başkanı seçildi.

Yurt dışında yaşayan Türklerin en büyük “çatı kuruluşu” olan ve Amerika'daki Türk ve Türk asıllı soydaşlarımızı temsil eden Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu “Olağanüstü Seçimli Kongresi’ ni yaptı ve federasyonun duayenlerinden Yalova’lı  Faruk Acar Olağan Kongre’ye kadar Başkan seçildi.

Newyork’da yapılan Kongreye çok sayıda dernek katılarak Federasyonun yeni yönetimine olan açık desteklerini gösterdiler.Açıs Konuşmasını Yönetim Kurulu adına TADF sözcüsü Ahmet Çavaş’ın yaptığı kongrenin Divan Başkanlığı’nı eski dönem Başkanı Tohan Hazinedar yaptı.  

Türk Amerikan Toplumu içinde toplumsal barışı yeniden inşa etmek için göreve gelen Yeni Başkan ve İcra Kurulu bunun göstergesi olarak ilk icraatlarını kongrede gösterdiler. Divan Başkanlığı’na sunulan bir önerge ile Kongreye katılan Aktif derneklerin dışında kongrede bulunan inaktif dernekler içinde yoklamaya katılanların tüm geriye dönük aidat borçları silinerek Aktif dernek konumuna geçmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi. 

Önergeler sonunda seçimlere geçildi ve kongreye katılan tüm derneklerin tek aday olarak gösterdiği federasyonun duayen isimlerinden Faruk Acar oy birliği ile TADF Başkanı seçildi. 

Daha sonra TADF Başkanı Faruk Acar’ın Kongreye sundugu İcra Kurulu’nun oylanmasına geçildi. Yapılan oylama sonunda İcra Kurulu’da “Oy Birliği” ile kabul edilerek göreve başladı.

TADF Baskanı seçilen Faruk Acar yaptığı konuşmada Bugün arkadaşlarımla birlikte TADF tarihinde yepyeni bembeyaz bir sayfa açıyoruz. En öncelikli amacımız TADF’yi bir takım çıkar gruplarının oyuncağı olmaktan çıkarıp Türk Toplumuna mal etmektir. TADF bir kaç kişinin değil ABD yaşayan her bir Türk ve Türk asıllı soydaşımızın ocağıdır, gözbebeğidir. Buradan herkese sesleniyoruz. Biz bugünden itibaren tertemiz şeffaf pırıl pırıl bir federasyonu hayata geçirmek için yola çıktık. Gelin bu yolu birlikte yürüyelim. Gelin bize katılın. Amerika’da yaşayan her Türk’ün gurur duyacağı benimseyeceği sahip çıkacağı bir federasyonu birlikte inşa edelim.  Birlikte daha güçlü daha etkili olalım. Kimseyle kavgamız yok! Kimseye kırgın değiliz. Kapımız herkese açık." Dedi.

Faruk Acar’ın Başkan seçildiği TADF İcra Kurulu şu isimlerden oluştu.Faruk Acar Başkan,Ali Rıza Doğan (İşadamı),Bahattin Özkan (Yönetici),Ahmet Çavaş (İşadamı),Şerefcan Özdemir (Yönetici / Sanatçı),Serdar Öney (İşadamı),Bahar Karakuş ,Aysel Demirkan,Fatih Özonur (Yönetici),Oğuz Özdemir (İşadamı),Necati Ağa (İşadamı),Nuran Çınar (Gazeteci / Televizyoncu),Fatih Erdoğan (İşadamı),Veysel Erem (Yönetici),Barış Erergün,Nazlı Eda Özkılıç,Mehmet Pala,Doğan Güneş,Selçuk Sal (Organizatör),Denetleme Kurulu:Tohan Hazinedar (İşadamı),Ragıp Erdem,Atlı Botaş (Mühendis)

Disiplin Kurulu:İbrahim Ekşi (İşadamı),Hamit Pehlivan (İşadamı),Muzaffer Küçük (İşadamı),İlham Coşkunkan (İşadamı),Salih Yıldız (İşadamı)

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.