Yukarı Çık
.
6 Ekim 2020 Salı 10:23:02
2934 kez okundu.
Özsümer'den şok açıklamalar....

Son günlerde şok açıklamalarda bulunan Yalova belediyesi eski başkan yardımcısı DP İl Başkanı Ahmet Özsümer  sosyal medya üzerinden ilginç açıklamada bulundu.

Yalova valisi Selim Cebiroğlu döneminde Yalova da yapılan uygulamalara değinen Özsümer’in iddiasına göre dere ağzında bulunan eski buzhanenin Yalova belediyesinden alınıp bir şahsa uzun vadeli kiraya verilmesinden sonra Cebiroğlu’nun ,2015 yılında bir yakını olduğu iddiasında bulunduğu  bir firmaya Yalova’nın planlarını yaptırarak ilin kaderini çizdirdiğini, ve Taşköprü’de  askeriye ye ait aşağı yukarı 125 dönümlük deniz kenarındaki  araziyi  bilinçli olarak, plansız olarak bırakıldığını, bırakılan arazide kısa bir süre öncede DowAksa’ya tarım yapılan arazinin tahsis edildiğini iddia etti.

KİM BU MİLLETVEKİLİ

DP Parti İl Başkanı Ahmet Özsümer’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle, ” Bu şehirle bir bağınız yok!

Bir varsınız, bir yoksunuz! Değer mi güzel anılmak varken! Kimlere hoş görünmek için? Yarın sebep olduğunuz o yerlerde siz veya aileniz yaşayacak mı ? Sene 2015; Yalova valisi, Selim Cebiroğlu, Osmangazi köprüsü ve İzmir otoyolu projesi hayata geçmeye başladığında, birileri Gözünü Yalova’ya diktiğinde, Şehir plancısı bir dostunu Yalova’ya davet ediyor, gel Yalova’yı sen hallet diye. Kim bu plancı ? Geçmiş yıllarda İstanbul’un bir ilçesinde Başkan yardımcılığı yapmış, gayrimenkul yatırım şirketi olan, davet edildiği ve meşhur planı hazırladığı dönemde de Ak Partili eski bir milletvekilinin halka açık, gayrimenkul yatırım ortaklığı yönetim kurulu üyeliğine getirilen “ TAPUNUZU TAKİP ETMESSENİZ SONU KÖTÜ OLABİLİR “, “ İSTANBUL’ DA TOPRAK KIT “ diyen bir beyefendi.

İl özel idaresinden, Yalova’nın. 1/ 50 binlik planını 270 bin TL’ye alıyor. Bu paraya site projesi çizilmediği bir zamanda, YALOVA’NIN kaderini ÇİZİYORLAR. Getiren Nerede?

Ankara’ya çıktı... Çizen Nerede?

Dağa kaçtı...

Dağ Nerede?Yandı!... Bitti!... Kül Oldu!...

Bu şehrin insanına sorulmadan, Meclislerde onaylanmadan, ihaleyi yapan kurumun dahi itirazı varken, Yalova’nın Doğusu Elmakent’e kadar sanayi ye açılıyor. Dilovası’nda bebekler kanser hastası doğarken, DİLOVASI YALOVA’YA TAŞINIYOR. Bu gün ne değişti? AKSA Fabrikası yanında ki, maliye hazinesine ait, yörede yaşayan köylülerin, kirasını ödeyerek tarım yaptığı milli Emlak’a ait arazi AKSA ‘ya tahsis ediliyor. 1/50 binlik planda plansız olmasına rağmen, toprak koruma kurulunu teğet geçerek, sanayi alanı oluyor. Nasıl mı oluyor ? Kapalı kapılar ardında, Yalova’ya sorulmadan oluyor. Yarın herkes köyüne döner, bu tahsis de mahkemeden döner.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.