Yukarı Çık
.
23 Ekim 2020 Cuma 18:11:29
4782 kez okundu.
Ortada kaldık...Vakalar arttı...

İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı. Temaslı taramasını, test sayısını artığını ve Çevre illerden Kocaeli, Bursa’da sayının en çok arttığı il olarak açıklayan Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca Bugün Bursa’da yaptığı basın açıklamasında,” Bursa'da bulunmamın birçok sebebi var, bunlardan en önemlisi Kovid-19'a karşı yürüttüğümüz mücadeleye Bursa, Balıkesir, Bilecik, Yalova ve Çanakkale sakinlerinden, şimdiye kadar olduğundan daha büyük bir destek talebinde bulunuyoruz.

Daha sonra Bursa'dan başlayarak Balıkesir, Bilecik, Çanakkale ve Yalova İl Sağlık Müdürlerimiz, hastane başhekimlerimiz, sahada görevli koordinatörlerimizle il bazında ayrı ayrı toplantı yapacağız. Bursa için de şu an günlük vaka sayıları üçe katlanmış durumda. Bursa en kritik günlerini yaşıyor.

ZATÜRE ORANI ARTTI

Yalova, ikinci zirveyi Türkiye geneliyle aynı günlerde yaşıyor. Nisan dönemine kıyasla günlük vaka sayısı yüzde 50 arttı. Bilecik'te olduğu gibi Yalova'da da zatürre oranı yüksek ve yüzde 10 civarında seyrediyor. Bu kentimizden de daha güçlü bir mücadele bekliyoruz."dedi

Yalova, ikinci zirveyi Türkiye geneliyle aynı günlerde yaşıyor. Nisan dönemine kıyasla günlük vaka sayısı yüzde 50 arttı. Bilecik'te olduğu gibi Yalova'da da zatürre oranı yüksek ve yüzde 10 civarında seyrediyor. Bu kentimizden de daha güçlü bir mücadele bekliyoruz.

İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da vaka sayısında patlama yaşanırken Yalova’da da sayısının yükseldiği iddia edildi.Yoğun Bakım oranı %60 Solunum Doluluk oranı %26.Yalova da vakalar geçen aya göre %50 arttı.

YALOVA’da HABERLER SAKLANSADA..

Yalova’da vakalar saklansa da fısıltı gazetesi ve sosyal medyada iddialarda gelmeye başladı. Geçtiğimiz gün Sosyal Medya üzerinden açıklama yaparak insanları bir yandan uyaran CHP İl Başkanı Mehmet Güler’in bir özel okulda eğitim alan, 2.sınıf öğrencisi, 8 yaşındaki kızı, kendi ve eşi evde karantinaya alındı. Küçük kız çocuğunun okuduğu sınıf kapatılarak öğrenciler internet üzerinden eğitime başladı.

TERMAL’de VAHİM

İddiaya göre, Termal ’de  bir nişandan sonraki günlerde nişan yapan aile fertlerinden bazıları rahatsızlanınca hastaneye başvurdu. Yapılan testler pozitif çıkınca komple binada yaşayan tüm aile 14 günlük karantinaya alındı.

İLK ÖĞRETİM OKULU KARANTİNADA

Diğer yandan Gökçedere İlk Öğretim okulunda çalışan bir temizlik görevlisinde korona vakası görülünce tüm okul karantinaya alınarak kapatıldığı iddia edildi. Kapatılan okulda öğrencilerin uzaktan eğitim alacağı öğrenildi.

YENİMAHALLE ’de

Yenimahalle köyünde ise eşi  evde fizik tedavisi alan 90 yaşındaki bir kişiye terapistten korona geçti. Aile 2 hafta karantinaya alındıktan sonra yaşlı adamın hastalığı atlattığı öğrenildi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.