Yukarı Çık
.
27 Ekim 2020 Salı 16:38:46
4453 kez okundu.
Lütfen yasaklara uyun

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs vakaları ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Bakanlığın raporuna göre, Yalova’nın da bulunduğu Doğu Marmara bölgede bir günde 256 yeni vaka tespit edildi. Geçen hafta Sağlık Bakanı Bursa da yaptığı açıklamada “ Yalova da vaka sayısında %50 artma var” açıklamasına rağmen Yalova da sokaklarda ve kafelerde maske takılmadığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü..

İddiaya göre daha evvel bir günde 80 vakanın görülmesinden sonra Yalova yine bir kötü haberde rekor kırdı.

25 Ekim Cuma günü sadece Yalova Devlet hastanesine rahatsızlanarak giden kişiler arasında 86 kişide korona virüsüne rastlandı. Bu hastaların büyük bir bölümüne ilaçları verilerek evlerinde karantinaya alındı. Yalova Devlet hastanesinde 10 kişi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırken ilimizde bulunan özel hastanelerde kaç kişide korona testlerinin pozitif olduğu ve kaç kişinin yoğun bakım ünitesinde bulunduğu öğrenilemedi.

Yine iddiaya göre daha evvel karantina yeri olarak kullanılan Termal ’deki yurt binasının bir bloku yetmeyince 2. Binada korona hastalarına tahsis edildi. Ayrıca Yalova’daki yoğun bakım odalarının çoğaltılması için çalışmalar yapıldığı gelen bilgiler arasında.

CAMİLERDE ANONSLAR TEKRAR BAŞLADI…

Vaka sayılarında artma olunca daha evvel camilerden yapılan ve bir müddet sonra durdurulan anonslara tekrar yapılmaya başladı. Camilerin haricinde araçlarla sokak aralarında anonslar yapılarak, vatandaştan maske takmaları, sosyal mesafe kullanmaları mecbur kalmadıkça dolaşmaları istendi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.