Yukarı Çık
.
29 Ekim 2020 Perşembe 22:48:13
4804 kez okundu.
Yalova Devlet Hastanesi bir günde 700 korona testi yapılıyor...İlimiz yine yeni bir rekor kırdı..Birgünde koronaya yakalanan yeni hasta sayısı 130 oldu..

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, son zamanlarda İstanbul başta olmak üzere Doğu Marmara bölgesinde Covid-19 hasta sayılarında oluşan artışın bu iller arasında geçişkenliğin çok fazla olması ile bağlantılı olabileceğini söylemesinden birkaç gün sonra aralarında Yalova’nın da bulunduğu Eskişehir, Bursa, Yalova, İzmit, Sakarya, Düzce, Bolu ve Bilecik illerini içeren Doğu Marmara bölgesi Türkiye de en çok vakaların bulunduğu 2. Bölge oldu…Dün itibarı ile İstanbul bölgesinde günlük 748 vaka olurken Doğu Marmara bölgesinde ise bu vaka sayısı 256 olarak açıklandı.

Yalova’nın nüfusu  Bursa,Kocaeli,Sakarya -,Bolu gibi illerin çok altında olmasına rağmen Korona vakası bir rekora ulaşarak sayı bir günde 130 oldu. Yani bir günde vaka sayısı 256 olan Doğu Marmara’daki sayının yarısı Yalova’da meydana geldi.

GÜNDE 700 TEST

Gayri resmi kaynaklardan alınan bilgiye göre Yalova Devlet hastanesinde günlük olarak 700 korona testi yapılırken koronaya yakalanlar gerek evlerinde gerekse Termal ’deki KYK yurduna hasta nakilleri Devlet Hastanesi ambulansları ve 112 de koronaya tahsis edilen ambulanslarla yapılıyor.

RESMİ KURUMLARA TEBLİGAT ÇIKTI..ŞOFÖR EHLİYETİ OLANLAR İSE….

Öte yandan Sağlık personellerinin izin, emeklilik ve istifa etmeleri durdurulurken, Yalova İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi 28.10.2020 günü vali Muammer Erol başkanlığında toplanarak, ”Yalova da tüm kurum ve kuruluşlarında çalışan ve sürücü belgesi olan kişilerin ihtiyaç halinde Kurum amirlerinin talimatı ile şoför olarak görevlendirilmelerine, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kurumunun 282.nci maddesi gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195.maddesi kapsamında gerekli adli işlemin başlatılmasına” karar verdi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.