Yukarı Çık
.
14 Kasım 2020 Cumartesi 20:01:53
1344 kez okundu.
Kurdele kesme,çiçek verme,plaket verme ziyaretleri son bulmalı...

Yalova da günlük vaka sayılarının 300’ün üzerine çıkması, hastahanelerde yatakların ve yoğun bakım ünitelerinin dolması ve kamuyu yöneten belediye başkanı, valinin koronaya yakalanmasını göz önüne alan Yalova İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar, hem Parti yöneticilerine hem de sivil toplum örgütlerine çağrı yaparak toplu açılışlar, zorunlu olmayan ziyaretleri yapmamalarını isteyerek salgın sürecince bu tip toplantılara katılmayacakları gibi ziyaretlerinde İYİ Parti olarak kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Yalova’da gerçek vakaların açıklanmadığını ve İl’de sağlıkta zafiyet yaşandığını söyleyen Tatar,” son haftalarda salgın tüm hızıyla yaygınlaşmakta ve bulaş hızı ileri derecede halkımızı etkilemektedir. Vatandaşlarımız her ne kadar bu konuda hassasiyet gösterseler de, yaşadığımız ekonomik sıkıntıların da etkisi ile hayatlarına devam etmek zorunda kalmışlardır.

Bu konuda haziran ayına kadar gösterilen tedbirler ve kısıtlamaların, yaz sezonu ve turizm sektörünü canlandırmak amacıyla bir anda normal hayat düzeyinde serbest bırakılmasıyla, birden artış göstermiş, şu anda toplumumuzu ağır derecede etkilemektedir.

YOĞUN BAKIM ÜNİTELER DOLDU

Şehrimizde de her geçen gün vaka sayıları artmaktadır. Yoğun bakım üniteleri dolmuş, KYK yurtlarında da yer kalmadığı için insanlar evlerinde karantinaya alınmaktadır. Her geçen gün birçok vatandaşımızın covid 19 hastalığından dolayı vefat haberlerini alıyoruz.

Haberli denetimlerin anlamı kalmadı

Her ne kadar yetkililer bu konuda tedbirleri açıklasa da, kontrolleri sıklaştırsa da önceden haber verilerek yapılan bu denetimlerin hiçbir anlamı kalmamaktadır, tesiri olmamaktadır. Daha başından beri şehrimizi yönetenlere, başta valimiz ve ilgili ve yetkililere her türlü uyarı ve çağrı yaptığımız halde, ısrarla salgınla ilgili gerçek bilgileri bir türlü paylaşmadılar. Bu da vatandaşlarımızda rehavete sebebiyet verdi. Türkiye’de ve Yalova’mızda artış ileri derecede olmakla beraber, en son Yalova’da valimiz, belediye Başkanlarımız, İdari amirlerimiz, sağlıkçılarımız bu salgına yakalanmışlardır.

Fotoğraflarda gördük ki açılışlarda, makamlara yapılan ziyaretlere katılanlar teker teker koronaya yakalanıyor. Yine görüyoruz ki test yapanlar neticeyi alıncaya kadar makamlarında çalışmalarına devam etmekte mesai arkadaşlarına da bulaştırmakta. Kimsenin alnında “koronaya yakalandı” yazmıyor.

İPTAL EDİYORUZ

İYİ Parti olarak, şehrimizdeki vaka sayısı artışının daha sıkı tedbirler, önlemler ve doğru bilgilendirme ile kontrol altına alınması doğrultusunda bir kez daha uyarımızı yapıyoruz. Bundan sonra il yönetimi toplantıları, toplu açılışlar ve ziyaretlerimizi iptal ediyoruz. Bu konuda partililerimize ve vatandaşlarımıza zorunlu olmadıkça toplu yerlerde bulunmamalarını, maske, mesafe ve temizlik şartlarına uymalarını bir kez daha hatırlatıyoruz. Alacağımız bireysel ve genel tedbirlerle hastalığa ve salgına karşı kendimizi ve sevdiklerimizi korumuş oluruz. Yeniden sevgili hemşerilerimize tedbir almayı, daha iyi günlerde yeniden kucaklaşmak üzere daha dikkatli olmalarını özellikle tavsiye ediyoruz. Dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.