Yukarı Çık
.
15 Kasım 2020 Pazar 00:26:16
2145 kez okundu.
Onlar sizlerin canına can katmak için çalıştılar şimdi sıra sizde...

Belki dün onlar sizi hayata tutmak için canla başla çalışarak canınıza can katmaya çalıştı. Bugün onların size ihtiyacı var.Yalova Devlet hastanesi doktorları şu zor günlerde korona ile mücadele ederken koronaya yakalandılar.

Yalova Devlet Hastanesi Anestezi doktoru Mine Özgün ve yine Devlet hastanesi Acil servis doktorlarında Jülide Mazak için çok acele 0 grubu RH(+) ve Kadın Doğum Uzm.Dr.Cihan MUTAF için AB Rh+ plazma kan aranıyor. Aşağıdaki şartlarda ve aranan grupta kanı olanların çok acele 0541 784 16 64 nolu telefona baş vurmaları rica olunur.

KİMLER COVID-19 İMMÜN PLAZMA BAĞIŞINDA BULUNABİLİR?

-18-60 yaş arası (19 yaşından gün almış, 61 yaşından gün almamış) bağışçılar.

-Tercihen erkeklerden, gebe kalmamış (doğum/düşük/kürtaj) kadınlardan ve kan transfüzyonu yapılmamış kişiler. Doğum ya da düşük yapmış kadınların ve kan transfüzyonu yapılmış kişilerin bağışçı olabilmeleri için HLA antikorları açısından taranmaları ve negatif olduklarının gösterilmesi gerekmektedir.

-Tüm bağışçı adaylarının mutlaka COVID-19 hastalığı tanısı aldığına dair laboratuvar test sonucu olmalıdır.

Bununla beraber;-Bağışçı adayı, hastanede yatarak tedavi görmüş bir kişi ise en az 24 saat ara ile iki nazofarenks sürüntü örneğinin SARS-CoV-2 moleküler test sonuçları “NEGATİF” bulunmalı ve klinik olarak (öksürük, ateş, nefes darlığı, halsizlik vb.) iyileşmesinin üzerinden en az 14 gün geçmiş olmalıdır.

BAĞIŞ ARALIĞI, BAĞIŞ SIKLIĞI, BAĞIŞ HACMİ

-İmmün plazma bağışı, ilk bağışın yapıldığı tarih başlangıç tarihi olarak kabul edilmek kaydıyla, en az 7-10 günde bir olmak üzere bir ay içerisinde en fazla 3 kez yapılabilir.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.