Yukarı Çık
.
15 Kasım 2020 Pazar 17:02:45
1701 kez okundu.
Aranan plazmalar bulundu..

Devlet Hastanesinde hayat kurtarırken asrın virüsü koronoya yakalanan 2’si kadı 3 doktorumuzdan güzel haber geldi.Dün sosyal medyada başlayan plazma arayışı kısa zamanda neticelendi.Türkiye çapında yardımlaşma grubu kuran genç sağlıkçılar “ https://www.facebook.com/groups/Covid19DonorTurkiye”hattında 3 doktorumuz için aranan 0 grubu RH(+) ve AB Rh(+) kan grubu çağrılarını kısa zamanda tüm Türkiye ye duyuruldu. Birkaç saat geçmesinden sonra gruba plazma bağışında bulunmak isteyenler doldu.

Grup kanalı ile bulunan bağışçılar Bursa Kızılay'a yönlendirildi. Yapılan bağışlardan elde edilen plazmalar,Yalova Devlet Hastanesi Anestezi doktoru Mine Özgün ve yine Devlet hastanesi Acil servis doktorlarından Jülide Mazak ve Kadın Doğum Uzm.Dr.Cihan MUTAF için plazmalar bugün Yalova Devlet hastanesine ulaştı.3 doktorumuzunda sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

SAĞLIKLI OLSANIZ BİLE ÜYE OLUN…BELKİ BİR GÜN YAKININIZA LAZIM OLUR

COVİD-19 DONÖR TÜRKİYE (İmmün Plazma)

Bu gruba öncelikli olarak hasta yakınlarının üye olması gerekiyor. Yine hastanın isim, soyadı, aranan kan grubu ve 7/24 açık telefonun yazılması gerekiyor.Ayrıca bu işte geceli gündüzlü çalışan bir avuç yardım sever grup yöneticileri kan bulunduktan sonra ”bulundu” paylaşımının yapılmasını istiyor.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.