Yukarı Çık
.
16 Kasım 2020 Pazartesi 16:47:43
1463 kez okundu.
Hastane ve yurtlarda yer kalmayınca Çınarcık Hastanesine koronaya yakalanlar yatırılmaya başlandı

Yalova’da korona testleri zaman zaman 1100 sayısına ulaşıp ve hasta sayısı da artınca karantinaya alınan hastaların bir kısmı evlerinde, bir kısmı Termal ’de bulunan KYK yurdunda ve bir kısımda Yalova Devlet hastanesinde karantinaya alınmıştı. Her geçen gün vakalar artınca Devlet hastanesinde ve yurtta yatacak yer kalmadı.

BİR GARİP OLAY

Vaka sayılarında artma olunca 9 Kasım tarihinde Çınarcık’ta bulunan 25 yataklı Devlet hastanesi pandemi hastanesine dönüştürüldü ve hastaneye gidenler poliklinik hizmetleri alırken yatışlar durduruldu.

Aradan 2 gün geçtikten sonra yani 11 Kasımda bu hastaneden pandemi dönüşümü kaldırıldı. Hastane hafta sonuna kadar normal hizmete tekrar başladı.Çınarcık devlet hastanesi biri karı koca 27 kişi yatırıldı.Böylece hastane doldu.

PANDEMİ HASTANESİ DEĞİL AMA…

İddiaya göre Çınarcık Devlet hastanesi pandemi hastanesinden çıkartıldıktan sonra hafta sonundan itibaren Yalova’dan yaklaşık korona hastası sevk edilerek tedavilerine başlandı. Yani pandemi hastanesi olmamasına rağmen tedaviler burada başladı.

Bilindiği gibi korona vakalarına bakan, Pandemi hastasıyla ilgilenen, bütün hekim ve sağlık personeli tavandan performansını almış olacak. Dolayısıyla hizmetinde yer alan herkes tavandan alacak. Çınarcık Devlet hastanesinde çalışan sağlık personelin bundan faydalanıp faydalanmayacağı bilinmiyor.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.