Yukarı Çık
.
19 Kasım 2020 Perşembe 16:16:20
1480 kez okundu.
Çember iyice daralmaya başladı.Devlet hastanesi ve özellerde yer kalmadı

Asrın salgını koronada Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da zorlu günler geçiriyor. Yalova Devlet Hastanesinde bazı günlerde test sayısı 1100 rakamına ulaşırken günlük vaka sayısında yaz sonundan sonra patlama yaşanarak, günlük yeni vaka sayısı 300’ün üzerine çıktı.

Dün Yalova’da yoğun bakımdaki hasta sayısı 15 olarak belirlenirken dün koronadan vefat eden sayısı 4 olduğu iddia edildi.

HASTANELERDE YER KALMADI..

İddiaya göre hasta sayısında nüfus oranına göre rekor artış yaşanmasına bağlı olarak Yalova Devlet hastanesi kapasitesinin %20 fazlasına çıktı. Hasta kabulünde zorluklar başlanınca bazı hastalar önce Çınarcık’ta bulunan Devlet hastanesine gönderildi ve orası da dolunca, tam donanımlı ambulanslarla evde sağlık hizmeti verilmeye ve hastalara evlerinde serum ve diğer ilaçlarla tedaviye başlandı.

Yine iddiaya göre, İlimizde bulunan Özel hastanelerde de korona hastaları için yer kalmadığı ileri sürüldü.

SAĞLIK UZMANLARI NE DİYOR ?

Uzmanlar, ”Cuma gününden itibaren başlayacak olan tedbirlerden netice alınmaz ise daha sert tedbirlerin alınması kaçınılmaz olacak. Bu nedenle vatandaşlarımızın üç kurala çok titiz olarak uyması gerekiyor.Temizlik+maske+hijyen.

Yasaklar halkımızın sağlığı için gerekiyor. Bünye olarak en zayıfımız yaşlılarımız ve kronik hastalarımız. Bu da “korona gençlere bulaşmıyor” demek değildir. Bu hastalık genç yaşlı dinlemiyor. Halkımızın birkaç hafta kendisini sıkması gerekiyor.” Dediler…

Yalova’daki hastanelerin kapasitesi ne ?

İlimizde; 310 yataklı Yalova Devlet Hastanesi ile 25 yataklı Çınarcık Devlet Hastanesi ve 6 yataklı Armutlu Entegre Hastanesi, 10 yataklı Altınova Devlet Hastanesi, 6 adet Toplum Sağlığı Merkezi, 29 adet Aile Sağlığı Merkezi, 11 adet Sağlık evi ve 1 adet Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. Ayrıca toplam 3 adet Özel Hastane bulunmaktadır. Bu hastanelerin kapasitesi ise, Atakent: 43 Yoğun Bakım Ünitesi,203 yatak. Özel Yalova Hastanesinde, faal toplam 100 yatak kapasitesi mevcuttur. 3. Basamak Yoğun Bakım ünitesinde 28 Yatak, Yalova Aktif hastanesi: 75 yatak kapasitesi bulunuyor…

 

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.