Yukarı Çık
.
31 Aralık 2020 Perşembe 13:33:48
2021 kez okundu.
Lütfen biraz daha sabır....Bu yasaklar sizin için

Yalova'da, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili tedbirler kapsamında bazı kararlar aldı. Bu hastalıktan ya kurtulacağız, ya kurtulacağız…

Alınan karara göre 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 1 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00’a kadar ,15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı ile Gazipaşa Caddesi'ne yabancı turistler de dahil olmak üzere tüm girişlerin ilgili kolluk kuvvetlerinin belirleyeceği sayı ile sınırlandırılması kararı alındığı bildirildi.

Bu karar uymayanlara belirlenen zaman dilimindeki sokağa çıkma yasağına uymayanlara Türk Ceza kanununa göre hem para cezası hem de suçun devamı halinde 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası uygulanacak.

Alınan karara göre; Sınırlamalara ilişkin kamuoyu bilgilendirmelerinin zamanında yapılmasına ve sınırlama getirilen süre boyunca belediye ve kolluk kuvvetlerince bu yerlere kişilerin girişini engelleyecek şekilde fiziki güvenlik tedbirlerinin alınmasına karar verildi.

YABANCILARADA MÜSAMAHA YOK

Belirtilen yerlerde sınırlama getirilen süre boyunca kişilerin yabancı turistler de dâhil bir araya gelebilecekleri etkinliklere kesinlikle müsaade edilmemesine, alınan tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verildi."

TCK 195.MADDE NE DİYOR…

Buna göre, TCK'nın 195'inci maddesinde "Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır"

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.