Yukarı Çık
.
4 Ocak 2021 Pazartesi 18:01:55
1782 kez okundu.
Belediye Başkan yardımcısının son dakika açıklaması...

Yalova belediyesi  Ocak Ayı 1. Oturumunda konuşan Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ,Yalova belediyesinden alacaklı olan firmaların icra yolu ile hem arsaları aldığını, hemde alacaklarının durduğunu ve aldıkları arsaların değerinin düşülmediğini iddia ederek, bu konuda suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Görüşmelerin sonunda kısa bir açıklama yapan belediye başkan vekili Tutuk,”2017-2018 yıllarında belediyeden alacaklı olan şirketlerin alacaklı olan firmaların alacaklarına karşılığında belediyeye ait 8 taşınmazın icra yolu ile 3 milyona satıldığı , fakat bu firmaların cari alacak hesaplarından düşülmediği, dolayısıyla 3 milyon lira kamu zararı oluşturulduğu ve bu 8 taşınmazın belediyeden alacaklı olduğu firmalara peşkeş çekildiği anlaşılmıştır. Bu hususta ilgili adli işlem yapılacaktır. Tapularımız burada ilgili meclis üyeleri bunu araştırabilinir. Tespit çalışmalarımız devam etmektedir. Hem icradan arsalar alınmış hem alacakları devam ederken faizler de işlenmiş. Ciddi bir kamu zararı var.29 dönümlük yerin icrada kaça satıldığı içler acısı.

Öte yandan söz alan belediye başkan yardımcısı Fatih Şahin,” Bu arsalarla ilgili başka usulsüzlük de var. Arsaların piyasa değerlerinin ne kadar olduğu ve icradan kaça satıldığı incelenmelidir. Değerinin altında fiyattan satılması da dikkate alınmalıdır.” dedi

 

 

 

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.