Yukarı Çık
.
13 Ocak 2021 Çarşamba 15:53:16
974 kez okundu.
Zehra ninenin el emeği göz nuru, askerlerimizin kalbini de ısıttı

Yalova da yaşayan 119 yaşındaki Zehra Barlas teyzenin el emeği göz nuru ördüğü çorapları soğuk bölgelerde yaşayan askerlerimize göndermek isteyerek mektup göndermesi gözleri yaşarttı.

İsteği alan Milli Savunma Bakanlığı Tweeter hesabından “Mehmetçiklerimiz adına Yalovalı Zeliha ninemize teşekkür ediyoruz. Bu ülkenin kahraman evlatları için bağışlarda bulunan, dualar eden, desteklerini esirgemeyen tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyor, kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. Yazarak teşekkür etti.

Bu yaşına rağmen boş oturmayı sevmeyen Zeliha nine, bugüne kadar ördüğü çorapları kendisini ziyarete gelenlere hediye etmiş. Ancak Kovid-19 nedeniyle ziyaretçileri kesilen Zeliha Barlas, kalan çoraplarını da Kahraman Mehmetçiklerimize göndermek istedi.

Bunun için de oğlu Sayın Cafer Barlas’tan “Oğlum bu çorapları ülkenin en soğuk bölgesinde vatan görevi yapan asker evlatlarıma göndermek istiyorum” diyerek bir mektup yazmasını istedi.Oğlu Cafer Barslas da annesinin sözlerini kâğıda dökerek hazırladığı mektupları çorapların içine koymuş.

ASKER EVLATLARIM

Zehra Barlas oğluna yazdırdığı mektupta,” "Asker Evlatlarım! Sizlere selam ve dualar gönderiyorum. Ne mutlu sizlere Peygamber ocağında görev yapıyorsunuz. Vatan nöbetlerinizle bizler rahat nefes alıyoruz.

Size minnettarız. Gönderdiğim bu mütevazi çorapların kusurunu, eksiğini görmeyin. Biliyorum bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ama şunu bilin ki besmele ve dua ile ördüm.

Allah sizlere halisane vatan hizmeti nasip etsin. Bu çok değerli bir görev. Vatan olmadan İslam üzerine yaşayamayız, özgür kalamayız. Bunun içindir ki Vatanımız, Dinimiz Özgürlüğümüz birbirinden ayrılamaz bir bütün gibidir. Onlara toz bile kondurtmayız, Elhamdülillah. Ben Zeliha nineniz olarak sizlere hep duacıyım. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin. Beni de duanızda bir defa olsun hatırlayınız. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Yüz yaşını aşmış Zeliha nineniz."Dedi...

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.