Yukarı Çık
EMİR ŞENOL

EMİR ŞENOL

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİLİ OLMAK AYRICALIKTIR

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİLİ OLMAK AYRICALIKTIR

10 Ekim 2017 Salı 11:40:19
1006 kez okundu.

Dünya milletleri ve devletleri komünizmin,kapitalizmin pençesinde inim inim inlerken,Türk Milletinin kaderini düze çıkarmak amacıyla Türk siyasi hayatına MHP girmiştir.Gençliği,Milletine hizmet etmeye yönelik her türlü eğitim çalışmalarını yapmıştır.Her türlü emperyalizmin karşısında yıkılmadan dimdik duracak Türk gençliğini yetiştirmiştir.

Sadece Türk Milletinin geleceğini düşünmemiştir.Dünya Türklüğünün mağduriyetini de gençliğin bilgisine sunmuştur.Yetiştirdiği gençlik ile düşünüp gelecek için hayal kuramayanların ezberlerini bozdu.Gençliği yüce dinimiz İSLAMIN ahlakçılık ilkesiyle tanıştırdı.Sevginin karşılıksız olanını benimsettin.Önce ülkem ve milletim diyen anlayışı Türk Siyasi hayatına soktu.Türk Milletinin ve mazlum milletlerin kurtarıcılığına soyundu.Görevi çok ağır.Görevinin ağırlığından çok düşmanlarının olduğunu unutma.Düşmanların öyle zamanlarda ortaya çıkıyorlar ki,entrika bilmediğin için,içeridekilerin yani kendine benzeyenleri anlamakta zorluk çekiyorsun.Bir de bilinçli olarak cahil bırakılan insanlarının,oluşturulan algılara kapılıp dostu düşmanı ayırt edemeyeceğinin hesabını yapamadın.Herkesi kendin gibi dürüst çalışkan bilmenin cezasını tarih boyunca hep çektin.

Tam düşmanı tanıdım derken,kılık değiştirmiş başka düşmanlar sahaya sürülüyor ve yine Türk Milletine ağır faturalar ödettiriliyor.Sorumluluğun çok,yükün ağırdır.

Senin kapından içeri bir adım atanlar,attığını söyleyenler milletin gönlünde dürüst olarak algılandığın için Türk siyasetinde kapışılır oldular.Hal böyle olunca da bir çok kişi MHP adını ve Bozkurt sembolünü her alanda kullanır oldu.Tam ülkenin karışık zamanlarında veya seçim zamanlarında sana benzeyen birileri sahaya çıkıveriyor.Belki de çıkarılıveriyor.Bir gün rozetini takan bir asırlık MHP’li veya Bozkurt oluveriyor.Rozetinden ve makamından nemalanmayan yok denecek kadar azdır toplumda.Bitmek tükenmek bilmeyen bir başkanlar zinciri olan tek siyasi kuruluşsun.Gerçekten dava adamı olanlar her zaman sessiz ve sade bir hayat sürerken,senden geçinenler Üsküdar’ı geçiyorlar.

Herkesin siyasi tercihine saygı duymak gerekir.Seviyeli olarak konularında ehillerin tartışmaları da normal.Benim anlayamadığım iş ayrılırken bütün enerjisini eski çatısına yani partisine saldırmak ne anlama gelmektedir.Şahsenayrılıp gidenlere kızmam.Tercihini bilgilendiği yere yapması gayet normal. Hakaret ederek gittiği yere yaranmak amaçlı davranışları da anlayabilmiş değilim.Unutulmasın;Birilerinin kötü oluşu,senin iyiye doğru olduğunu göstermez

Arkadaşımız Belediye Başkanı veya Millet Vekili olmuş.Bir sonraki seçimde aday gösterilmezse hemen Genel Merkez ve yönetimine saldırır.Tekrar aday gösterilirse de ya seçilemiyor ya da oyları ancak kendisine yetecek kadar oluyor.Suç yine genel merkez yönetiminde.Bir ata sözümüz vardır. ”İğneyikendine çuvaldızı başkasına batır”.

Bir çok tanıdığım siyasi seçilmiş insanlar vardır.Konuları hep aynı.Bu tür davranışlarının bir sebebi de oluşturulan algı.Başka bir sebepte siyaseten kendilerini yetiştirmemeleri.Teşkilatlı çalışmamaları.Yani her alandaki siyaseten seçilen adeta her şeyi biliyor.Bütün siyasi yapılarda bu böyle.Bir fark var.Öteki siyasi partilerin ömürleri kısa olduğu için,oralarda takılan rozet uzun seneler geçerli olamıyor.MHP rozeti babadan oğula bile geçebiliyor.Getirisi çok.Zarar görmeme garantisi var.Zarar olacaksa suçlu belli.Genel Merkez Yönetimi.

Benim Genel Merkez yöneticilerine bir önerim var.Partinin her kademesinde görev alacaklara zaman zaman imtihan yapması.Baraj aşanlarla da siyaset yapmaya devam etmesi.Bir nevi DOKTORA TEZİ hazırlayıp barajı aşanlarla millete hizmet.Bu imtihanlar kesintisiz devam etmeli.

Bir başka önerim de görevden ayrılanların önceki unvanlarını bir daha kullanmamalarını sağlamak.Gönüllerde taht kuranlar müstesna kişiler bu konunun dışında kalabilirler.

Her kademede siyaset yapanların,seçmen oylarını artırmamaları halinde bir daha aday olmamalarını sağlamaları.Seçim bölgesinde oylarını artırmaları halinde;Eğer seçmenleri isterse bir daha aday olabilmeleri sağlanmalıdır.Bazı radikal kararları alıp hayata geçirilmesi sağlanmalıdır.

Unutulmasın ve karıştırılmasın.Taşra teşkilatları Genel Merkezin fikrini kabul ettikleri için göreve talipler.Milliyetçi Hareket Partili olmak bir ayrıcalıktır.O zaman Her kademede ki yöneticiler bu ayrıcalığında bedelini ödeyebilmelidirler.

“Bir kere sandığa gitmekle siyasetçi olunmayacağı öğrenilmelidir”.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.