Yukarı Çık

MİLLİYETÇİ HAREKET GÖREVE HAZIRDIR

26 Nisan 2018 Perşembe 08:18:47
482 kez okundu.

Dünya milletleri ve devletleri komunizmin,kapitalizmin pençesinde inim inim inlerken,Türk Milletinin kaderini düze çıkarmak amacıyla Türk siyasi hayatına MHP girmiştir.Gençliği,Milletine hizmet etmeye yönelik her türlü eğitim çalışmalarını yapmıştır.Her türlü emperyalizmin karşısında yıkılmadan dimdik duracak Türk gençliğini yetiştirmiştir.

Sadece Türk Milletinin geleceğini düşünmemiştir.Dünya Türklüğünün mağduriyetini de gençliğin bilgisine sunmuştur.Yetiştirdiği gençlik ile düşünüp gelecek için hayal kuramayanların ezberlerini bozdu.Gençliği yüce dinimiz İSLAMIN ahlakçılık ilkesiyle tanıştırdı.Sevginin karşılıksız olanını benimsetti.Önce ülkem ve milletim diyen anlayışı Türk Siyasi hayatına soktu.Türk Milletinin ve mazlum milletlerin kurtarıcılığına soyundu.Görevi çok ağır.Görevinin ağırlığından düşmanlarının çok olduğunu unutma.Düşmanların öyle zamanlarda ortaya çıkıyorlar ki,entrika bilmediğin için,içeridekilerini yani kendine benzeyenleri anlamakta zorluk çekiyorsun.Bir de bilinçli olarak cahil bırakılan insanlarının,oluşturulan algılara kapılıp dostu düşmanı ayırt edemeyeceğinin hesabını yapamadın.Herkesi kendin gibi dürüst çalışkan bilmenin cezasını tarih boyunca hep çektin.

Tam düşmanı tanıdım derken,kılık değiştirmiş başka düşmanlar sahaya sürülüyor ve yine Türk Milletine ağır faturalar ödettiriliyor.Sorumluluğunçok,yükün ağırdır.

Senin kapından içeri bir adım atanlar,attığını söyleyenler milletin gönlünde dürüst olarak algılandığın için Türk siyasetinde kapışılır oldular.Halböyle olunca da bir çok kişi MHP adını veBozkurt sembolünü her alanda kullanır oldu.Tam ülkenin karışık zamanlarında veya seçim zamanlarında sana benzeyen birileri sahaya çıkıveriyor.Belki de çıkarılıveriyor.Bir gün rozetini takan, bir asırlık MHP’li veya Bozkurt oluveriyor.Rozetinden ve makamından nemalanmayan yok denecek kadar azdır toplumda.Bitmek tükenmek bilmeyen bir başkanlar zinciri olan tek siyasi kuruluşsun.Gerçekten dava adamı olanlar her zaman sessiz ve sade bir hayat sürerken,senden geçinenler Üsküdar’ı geçiyorlar.

Herkesin siyasi tercihine saygı duymak gerekir.Seviyeli,konularındaehillolanların tartışmaları da normal.Benimanlayamadığım;Ayrılırken bütün enerjisini eski çatısına yani partisine saldırmak ne anlama gelmektedir.Şahsenayrılıp gidenlere kızmam.Tercihini bilgilendiği yere yapması gayet normal. Hakaret ederek gittiği yere yaranmak amaçlı davranışları da anlayabilmiş değilim.”Unutulmasın;Birilerinin kötü oluşu,senin iyive doğru olduğunu göstermez”.

Arkadaşımız Belediye Başkanı veya Millet Vekili olumuş.Bir sonraki seçimde aday gösterilmezse hemen Genel Merkez ve yönetimine saldırır.Tekrar aday gösterilirse de ya seçilemiyor ya da oyları ancak kendisine yetecek kadar oluyor.Suç yine genel merkez yönetiminde.Bir ata sözümüz vardır. ”İğneyikendine çuvaldızı başkasına batır”.

Bir çok tanıdığım siyasi seçilmiş insanlar vardır.Konuları hep aynı.Bu tür davranışlarının bir sebebi de oluşturulan algı.Başka bir sebepte siyaseten kendilerini yetiştirmemeleri.Teşkilatlıçalışmamaları.Yani her alandaki siyaseten seçilen adeta her şeyibiliyor.Bütün siyasi yapılarda bu böyle.Bir fark var.Öteki siyasi partilerin ömürleri kısa olduğu için,oralarda takılan rozet uzun seneler geçerli olamıyor.MHP rozeti babadan oğula bile geçebiliyor.Getirisi çok.Zarar görmeme garantisi var.Zarar olacaksa suçlu belli.Genel Merkez Yönetimi.

Benim Genel Merkez yöneticilerine bir önerim var.Partinin her kademesinde görev alacaklara zaman zaman imtihan yapması.Baraj aşanlarla da siyaset yapmaya devam etmesi.Bir nevi DOKTORA TEZİ hazırlayıp barajı aşanlarla millete hizmet.Bu imtihanlar kesintisiz devam etmeli.

Bir başka önerim de görevden ayrılanların önceki ünvanlarını bir daha kullunmamalarınısağlamak.Gönüllerde taht kuranlar müstesna kişiler bu konunun dışında kalabilirler.

Her kademede siyaset yapanların,seçmen oylarını artırmamaları halinde bir daha aday olmamalarını sağlamaları.Seçim bölgesinde oylarını artırmaları halinde;Eğer seçmenleri isterse bir daha aday olabilmeleri sağlanmalıdır.Bazı radikal kararları alıp hayata geçirilmesi sağlanmalıdır.

Unutulmasın ve karıştırılmasın.Taşra teşkilatları Genel Merkezin fikrini kabul ettikleri için göreve talipler.Ayrıca Siyasi fikir üretemezler.Fikir üretme merkezi genel merkezdir.Milliyetçi Hareket Partili olmak bir ayrıcalıktır.

“Bir kere sandığa gitmekle siyasetçi olunmayacağı öğrenilmelidir”.

https://www.haberhergun.com/milliyetci-hareket-goreve-hazirdir-makale,3306.html

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.