Yukarı Çık

"Önümüzdeki maçlara bakalım"

4 Şubat 2016 Perşembe 15:28:33
3198 kez okundu.

Profesyonel futbolcularımızın konuşmayı öğrendikleri yaşlarda anne, baba ve dede kelimelerinden sonra kurdukları ilk anlamlı cümle. İsimlerinden sonra en iyi bildikleri söz öbeği.,

"Önümüzdeki maçlara bakalım"

Geçen hafta "Kim milyoner olmak ister" izliyordum.Ekrana bu soru düşünce evdekiler çoluk çocuk hep beraber koro halinde," Önümüzdeki maçlara bakalım" diye haykırdı.Yani tüm ailece hem fikir olup cevabı bilmiştik.

Adam her maça çıkıyor..Hep yeniliyor..Utanmadan arlanmadan maç sonunda gazetecilere "Önümüzdeki maçlara bakalım" diyor.

Kendini izlemek için tribünleri doldurmuş seyirci hep gol atmasını beklediği futbolcu seyirciyi coşturmak için çaba sarf etmeyip serseri mayın gibi gezince ve bunun üstüne sahadan mağlup ayrılmasına rağmen pişmiş kelle gibi mikrofonlara,"önümüzdeki maçlara bakalım" demesi insanlara saç baş yolduruyor.

Ben bu futbolcuları izlerken hep siyasi liderleri anımsarım...

Bir siyasi futbolcu gibi çıkmış,"Halkına güven vermiyor.Her söylediğinden sonra özür dileyen biri..Diğeri ise 14 maçtır galibiyet yüzü görmemiş başka takımın kaptanı...

Maçı kazanacağız diye tutturmuş..Hayali, vaatlerde bulunmuş...sıkışınca dışarılarda dert yanmış..Bir türlü maçı kazanamamış kaptan Kılıçdaroğlu," Ortaya çıkan tablo CHP'nin sorumluluğunu çok daha ileriye taşımıştır, bunun bilincindeyiz. Biz bu ülkede güçlü bir demokrasinin, sağlıklı bir demokrasinin, iyi işleyen kuralların olmasını arzu ediyoruz. Dolayısıyla ortaya çıkan tablo diğer muhalefet partileri oy kaybettiğinden dolayı bizim sorumluluğumuz parlamentoda, parlamentoda dışında da çok daha fazla artmıştır. 1 Kasım'da ortaya çıkan tabloya da aynen saygılıyız. Milli iradeye saygı duymak, demokrasinin temel kurallarından birisidir. Hiç kimsenin, hiçbir yurttaşımın bundan en ufak bir endişe duymamasını istiyorum. CHP'nin seçim öncesi yaptığı çalışmalardan ve ortaya koyduğu tablodan dolayı hiçbir vatandaştan olumsuz bir tepki almadıklarını da vurguladı. Alanlarda hiç kimsenin "şunu yanlış, hatalı yaptınız" diye hiçbir adaylarına tepki göstermedi.. Bugüne kadar hep mazlumun yanında olduk, bundan sonra da mazlumun yanında olmaya aynen devam edeceğiz. Çünkü hukuku korumanın temel yollarından biri mazlumun yanında olmaktır ve topluma hukukun üstünlüğünü hatırlatmanın yolu da mazlumun yanında olmaktır." diyor...Kardeşim vatandaş daha sana ne söylesin.

Artık bu takım kaptanlığından ayrılman gerekiyor.Sen bu takımı idare edemiyorsun...Önünde dört sene oynanacak maç yok"

BAY "HAYIR"

Belki bazı dostlar bana kırılacak,kızacak ama adı tüm Türkiye!de adı,"Bay Hayır" olmuş 14 seçim kaybetmiş..Halkın çok sevdiği yol arkadaşlarını partiden uzaklaştırmış.Bir Devlet Bahçeli.

Dürüst,namuslu tam bir devlet adamı.Ama..Olmuyor...Bir yerde bir liderlik yanlışı var.7 Haziran seçimlerinde seçmen sana " iktidara ortak ol " dedi..Her seferinde "ıı ıhhh." dedin.Ülkenin MHP ye ihtiyacı olduğu bir dönemde iktidara girmedin.Sonuç yine kayıp.Şimdi takkeyi önüne alıp düşünme zamanı.Artık " dört sene önümüzde maç yok.Yeni bir kaptan bulup takımı kampa alarak hazırlık yapma zamanı.

MECLİSTE 3.PARTİ

PKK ile her zeminde kol kola olan ve Türkiye partisi olamayan..Beslendiği kaynak bölücülük olan Kürt Kökenli vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun bile oy vermediği HDP...

7 Haziran seçimlerinde dış güçlerin beslediği bazı beyaz yakalı ve kendini aydın zanneden kaynakların oyları ile meclise giren HDP. 7 hazirandaki 80 milletvekilliğini 59'a düşürmesine rağmen hala mecliste 3. parti olma gururu yaşayarak,"Önümüzdeki maçlara bakalım" diyorlar...

Kürt'te olsan,Lazda olsan,Çerkezde olsan bir tane Türkiye var.Birlik ve beraberlik içinde halka daha iyi hizmet için çalışalım..Kendimiz yenileyelim.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.