Yukarı Çık

AKLIMIZ İLE DÜŞÜNMEK

14 Eylül 2018 Cuma 23:20:20
567 kez okundu.

“Batmayacağına inanarak suya bas,yürürgidersin.Mucize yürüyebilmen değil,inanabilmendir”.Seyyid Ahmet ARVASİ

Ülkeyi,gelecek nesilleri düşünen yoksa,millet oturup düşünmeli.Ya yanlış karar veriyoruz.Ya da bizi kandırıyorlar.Kimlermi.Yoneticilerimiz.Her türlü döviz almış başını gidiyor,yöneticilerimiz nutuk atıp gülümsüyor.İsraf ve savurganlaıkta da rakip tanımıyorlar.Milletin elinde ki iki kuruş dövize göz dikeceğinize,kendiniz tasarrufa gidiniz.Makam araçları ve koruma ordusuyla gezeceğinize,o korumaları halkın güvenliği için seferber ediniz.Evlatlarınızı da aynı milletin evlatları gibi milletin hizmetine adayınız.

Ekonomi konularında vatandaşbiraz şapkayı önüne koyup düşünmeli.Nerede hata ylaptığını.Bu hatadan kurtulmanın bir yolu olduğu unutulmamalı.Televizyonlardan uzak durup,sosyal medyayı amacı dışında kullanmayı bırakmak.Televizyonlarda ki proğramları hatırlatmama gerek yok.Günün her saati eylence,evlilik,pazarlamaproğramları.Herkesin yattığı uyuduğu saatlarda,gecenin yarısından sonrada tartışma programları.

“Bir işi başaramıyorsan ya işi yapmak için elindeki malzeme eksiktir,ya da o işe olan inancın eksiktir”.

İnsanları ötekileştiren siyasetçiler de uzak durulması gerekenler arasında.Kin nefret konuşmaları insanları geriyor ve istemeyerek de olsa iç çatışmaya sebep oluyor.İnsanlarımız bir kısım siyasetçilerin yönlendirmesi ile hem kendine hemde çevresine zarar veriyor.Bu zarardan birileri siyasi rant elde ediyor.

Unutulmasın aklımızı kullanmayı beceremez isek sonuçlarına katlanacağız. Senelerdir teröre insanlarımızı kurban veriyoruz..Yurtlarda çocuklarımız helak oluyor.Bizlerin çocuklarını imamlığa teşvik ederken kendi çocuklarını özel okullarda okuttuklarını.Hatta yurt dışına gönderipdaha iyi eğitim almalarını istiyorlar.Milletin evlatları perişan iken birilerinin evlatları holdingler yönetiyor. Bavullar dolusu paralara (Dövize) hükmediyorlar.Unuttuk mu evlerde ki para sayma makinalarını.Ayakkabı kutularında ki dövizleri.Sahiplenilmeyen paraların faizlerini bile devletten geri alınmasını.

Bu konuları anlayabilmek için bin düşünüp,sandıkta bir karar vermek için aklımızı kullanmalıyız.Yüce dinimiz her alanda aklı kullanmayı ve akılla düşünmeyi tavsiye ederken,televizyonlarda ki din adına konuşanlar aklımızı çeliyorlar.Hatta din motifli eşyalar satarak işkembelerini doldurma peşindeler.

İşsizlik alanında,şehadet noktaların da,hükümet üyelerinin ve bürokratlarının bu alanlarda çocukları veya yakınları hiç mi yok.Yoksa vatandaşları korumakla yükümlü olanlar sadece kendilerini mi korumak için görevdeler.

Atalarımızı uyarısını unutmayalım.Eline(uzaktaki illerine),Diline (Türkçe'ye),Beline(Her Zaman Senin yanında olanlara).sahip ol.

Görevlerini unutanları bu aziz millet sandıkta niçin unutmaz.Birileri aç susuz işsiz.Bir kısım azınlık ise sefahat içinde .Suçlu kim acaba.Ey aziz milletim suçluyu arayıp bulmaz isen sonuçlarına katlanacaksın.Düşünme vakti geldi de geçiyor.Kendimizden başlayarak herkesi ve her alanı kendimiz sorgulayabilmeliyiz.Önce televizyon programlarından uzak duracağız.Sosyal medyayı ve cihazlarını amacı dışında kullanmaktan vaz geçeceğiz.

Başaramadın be usta.

Ya bilgisizdin konular agirgeldi.Ya da danışmanların cahil ya da haindi.Biraz Türk tarihini bilmiş olsaydın .Biraz milli düşünseydin .Ülke ve insanları bu kadar perişan olmazdı .PKK BU KADAR CAN ALMAZDI.FETO ülkeyi bu kadar işgal Edip karıştıramazdı .Bari bundan sonra ÖTEKİLESTİRME kimseyi.Din tacirlerini devlet yönetiminden uzak tut.En yakın bir Türk milliyetçisinin sözlerini dinle ve uygula.

Ülkücü ve MHP livatandaşlar,herkes sizin yolunuza geldi.Birisimefkureci,birisi ülkücü oldu..Yarın ötekilerde Türk milliyetçiliğini savunur,kandil ve İmralı canilerinin asılmalarını isterlerse hiç şaşmayın.(Zor oyunu bozar diyorlardı ).Nihayet devlet ülkücü mü oluyor acaba.

Türk İslam davası güdenler.İslam ahlaki pınarından beslenenler .Türklüğü onur sayanlar.Milleti ve devleti karşılıksız sevenler.ÜLKÜCÜLER.Birliğinizi dirliğinizi koruyun.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.