Uygulamıyorlar

15 Nisan 2021 21:09
Uygulamıyorlar

Kim takar C.Başkanlığı genelgesini

Yalova’da ölümlerin ve vaka sayısının hızla artması ve Rakamsal olarak Türkiye 4. Ve nüfus ve yüz ölçümüne göre hesaplandığında  Türkiye 1. Olmasına rağmen Yalova’da Cumhurbaşkanın yayınladığı genelgeye Yalova’da yöneticilerin uymadığı DP İl Başkanı Ahmet Özsümer tarafından ileri sürüldü.

Yalova’da altı günde 1700 vakasının olması ve Korona için Devlet Hastanesinde ve 3 özel hastanede yar kalmayarak Gebze,İznik,Bursa gibi, nerede yer bulunursa oraya insanlarımız sevk edildiğini söyleyen DP İl Başkanı Ahmet Özsümer,”Son Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde,” Kamuda saat 16:00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak.

Hamileler ile kronik hastalığı bulananlar ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılacak. Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir.

Cumhurbaşkanlığı'nın 2021/8 sayılı Genelgesi doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında uzaktan ve/veya dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinden azami düzeyde istifade edilecek.

İdari izin kapsamındaki personele (hamile çalışanlar, süt izni kullananlar, 10 yaş ve altında çocuğu olan kadın çalışanlar, engelli çalışanlar, 60 yaş üzerindeki personel, kronik rahatsızlığı bulunanlar) kolaylık gösterilecek ve kamuda mesai saatlerinin başlangıç ve bitiş saatlerinin 10.00-16.00 olarak uygulanması sağlanacak.” Deniliyor.

Oysa Yalova valiliği ise buna rağmen ildeki belediyelerde  16.00 da  mesai bitimine uyulmuyor. Hepsinin yetkisini belediye başkanlarına ve kurum müdürlerine bırakılmış.

KİM TAKAR GENELGEYİ !

Kısmi kapanma kararı sonrası, Yalova’da ne kadar uygulanacak endişemizi dile getirmiştik.

Bu gün endişemizde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Yalova’da bazı resmî kurumlarda ve bazı belediyelerde Cumhurbaşkanlığı kısmi kapanma genelgesine uyulmuyor.

Sorulduğunda ise bu Yetkin’in kendilerine Yalova valisi tarafından verildiği söyleniyor. Ne yazıktır ki doğru ;

NEFES ALMAYACAKMIYIZ

Sayın vali çöp te toplanmasın mı, hizmetler dursun mu, bulaşın % 65’ i evlerden oluyor, işyerlerinde olmuyor ve her yerde bulaşabilir, nefeste almayacakmıyız.?

Gibi kaderci bir yaklaşımla. Kararnameye yorum kattığını ve kendisi tarafından izin verildiğini, bizzat tarafıma iletmiştir.

Yalova’nın içinde bulunduğu durumun, tesadüf olmadığını, bu gün, bir kez daha anladım. Sayın valim ; Bu bulaş evlere camdan mı giriyor ? Hizmetler durmasın, insanlar ölsün mü ? Her yerde bulaşabilir diyerek, genelgeyi delmek doğru mu ?

Bu 15 günlük süreçte, kurumlarda ve belediyelerde, genelge ye tabi olup, uygulanmaması sebebiyle işyerinde virüse yakalanan ve hayatını kaybeden vatandaşlarımız olursa, bunun hesabını her kim olursa olsun sorarız. Yalova, muz cumhuriyeti değil.

 

 

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: korona

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle