VALİ TÜM BÖLGE MÜDÜRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

11 Nisan 2022 11:15
VALİ TÜM BÖLGE MÜDÜRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

..

İzmir-İstanbul yolunda pahalı diye köprüyü kullanmayıp kestirme olarak Arabalı vapura gitmek isteyen kamyon ve TIR’ların geçtiği Kılıç Köyü bağlantı yolunun yapılmaması ve 40 yıldan beri bir türlü tamamlanmayan Çınarcık-Armutlu NATO yoluna ve Çınarcık’ta kayan yollara kadar sorunların yapılamamasından dert yanan Yalova valisi Muammer Erol “Kurumların bölge Müdürlerine ”Fırça attı”

İl Koordinasyon Toplantısında Karayolları Kamu- Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdür Yardımcısı Erdoğan Dedeoğlu’nun Kılıç yolu ile ilgili sunumunun ardından konuşan Vali Muammer Erol, “Vatandaş 3’ü, 5’i bilmez. Vatandaş karayollarını bilir.

O yolu yapan karayollarıdır. Vatandaş, Eskihisar-Topçular iskelesinden indiği zaman Osmangazi yoluna paralel olarak Kılıç yolunu kullanıyor. Bu yolu İl Özel İdaresi’nin yapması beklenemez. İl Özel İdare’nin bu yıl bütçesi 65 milyon TL. Her şey için 65 milyon TL.

‘ÜSTÜNÜZDEN ATMAK İSTİYORSUNUZ’..

Bölge müdürlükleri Yalova’ya yatırım yapmak istemiyor. Çözüm olarak üzerinizden atmanız, çözüm getirmiyor. Yalova insanı ‘sefa hayatı yaşıyor yatırıma ihtiyaç yok’ algısı var.

İki bağlantı yolu var. Bu yolları ağır vasıta araçlar kullanıyor. Eskiden bunları konuştuk ama boş konuştuk.

Yol ağınıza alınması için yukarıdan vahiy inmesi gerekmiyor. Alttakilerin üste bunu bildirmesi gerekiyor. Yatırım yapmak istemiyorsunuz, üstünüzden atmak istiyorsunuz.

Siyasete de lüzumsuz angarya çıkartıyoruz. Herkes sallıyor. Ne biçim iş anlamıyoruz ama herkes de Yalova’ya gelip burada yaşamak istiyor.

Çözülemeyen problemler için Ankara’ya gidilmek zorunda kalınıyor. Pandemide 500 bine yakın kişi yaşadı Yalova’da.

VALİ TÜM BÖLGE MÜDÜRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

291 bine göre öncelik vermek doğru değil. Araç sayımı yapıldı ama doğru değil ki. Sadece 77 plakalı araç yok. Ben tüm bölge müdürlüklerinden şikâyetçiyim. Çözemediğimiz problemleri Ankara’da çözmeye çalışıyoruz. Devede sinek olan şeyler için Ankara’ya gidiliyor. Yalova ihmal edildiği kadar önemli. En yoğun nüfusun yaşandığı bir yer burası.

Çınarcık’ta geçtiğimiz yıllarda yaşanan heyelan konusunda herkes topu bir birine atıyor. Su üstüne karayolları kazık çaktı.

ÇAKILAN KAZIKLARDA GİTTİ

Şimdi kazıklarla birlikte o yol gitti. Bunu mühendisler anlıyor ya; kazık çaktılar. Şimdi kazıklar da gitti. Günü kurtaracak işler yapılıyor. Bölge kaymaya devam ediyor. Bunu çözmeye yönelik bir çözüm üretilemedi. Kimse, ‘Kafa kafaya verelim de ortak çözüm bulalım’ demedi.

Orada su var. Kütle su üstünde duruyor. Yol yapılacak. Su var deniliyor, DSİ yok diyor. Şimdilerde Hasan Baba bölgesi de kayıyor. Burası memleketin bir parçası. Burası tasarruf edeceğimiz, kar edeceğimiz bir yer değil. Karayollarının, Yalova’ya olan bakış açısını en alt kademeden en üst kademeye kadar değiştirmesi gerek..

Böyle ihale kalmaz. Türkiye’de tek. Numunelik kalsın diye herhalde. Bunları izah edin ve artık bitirin. Bakış açınızı değiştirmeniz lazım. Ben bundan razı değilim. Razıysanız buyurun eserlerinizi görün” dedi.

 

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: Vali

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle