Yalova çıkartması

07 Haziran 2021 16:40
Yalova çıkartması

DURUŞMA ÖNCESİ GELDİLER

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Muharrem Erkek, tutuksuz yargılandığı dava kapsamında görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın beraat edeceğine inandıklarını söyledi.

Yalova Belediyesindeki yolsuzluk iddiasıyla ilgili davanın yarın yapılacak duruşmasını takip etmek üzere 15 milletvekili ile kente gelen Torun ve Erkek, bir çay bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Torun, Salman'ın görevine iade edilmesi gerektiğini belirtti. Birçok teftişte bulunamayan zimmet olayını Salman'ın ortaya çıkardığını savunan Torun, "Adalet yerini bulacaktır. İnanıyorum ki seçilmiş Yalova Belediye Başkanımız en kısa sürede görevine iade edilecektir.

Etmek zorundasınız, edeceksiniz, mecbursunuz. O da kaldığı yerden hizmetlerine devam edecek ve Yalova'mıza hizmet edecek." diye konuştu.

Erkek ise Salman'ın 27 Şubat 2020'de görevden alındığını hatırlatarak, haksız, hukuksuz ve dayanaksız bir şekilde seçmen iradesinin gasbedildiğini ileri sürdü.

Zimmete konu eylemlerle Salman'ın bağlantısının bulunmadığını öne süren Erkek, "Vefa Salman suçsuz. Bu yargılamanın sonunda Yalova'nın seçilmiş belediye başkanı Vefa Salman beraat edecek. Bir belediye başkanını yargılayabilirsiniz ama hakkında hüküm kurmadan ve o hüküm kesinleşmeden görevden alamazsınız." ifadelerini kullandı.Vefa Salman ise komik gerekçelerle görevden uzaklaştırıldığını ve Yalova halkının mağdur edildiğini iddia etti.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: CHP

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yalova

07 Haziran 2021 22:17
.Güleç ancak tali suçlu sayılabilir, ancak Salman ın hiç bir suçu olamaz... Çünkü Belediyelerin mali yönden bağlı olduğu 5018 sayılı yasa da İta amirleri görevleri nedeniyle sorumludurlar ancak, kamu görevlileri olan memurlar verilen yasal olmayan emri yerine getirmezler.. Israr halinde yazılı emir istemelidirler. Ve en önemlisi KONUSU SUÇ TEŞKİL EDEN HİÇ BİR EMİR HİÇ BİR ŞEKILDE YERİNE GETİRİLMEZ...