Yalova da....

11 Nisan 2021 19:00
Yalova da....

Denetleme yok..

Türkiye’nin bir çok ilinde Cuma gününden başlayıp Pazartesi günü saat 05.00 kadar sokağa çıkma yasağı uygulanırken, Yalova da yasaklara uymayan çok sayıda vatandaş güzel havanın tadını çıkartmak için kendilerini sokaklara attı.

Halen ildeki Korona ile ilgili yoğun bakım üniteleri %100’ün üzerinde bulunurken, 3 özel 1 devlet hastanesinde yatak bulmakta zorluklar yaşanıyor. Hastanelerin servislerinde de çok sayıda vatandaş tedavileri devam ediyor.

Günlük ölüm vakaları hala açıklanmazken, hastanelerde korona testi yaptırmak isteyenler gece geç vakte kadar  kuyruklar oluşturuyor.

Test yaptıranlar normal olarak özel ambulansla evlerine gönderilmesi gerekirken araçları varsa araçları ile yoksa yolcu minibüsleri ile evlerine gitmek zorunda kalıyorlar.

YASAKLARA UYAN YOK

Bu hafta sonu da yasaklara uymayanlar sokaklarda volta attı. Sahil kesiminde çok sayıda vatandaş gezdi. Onlar gezerken yetkililer seyretti. Caydırıcı ceza uygulaması yapılmadı. Sokaklarda yetişkinler bir torba içinde 1 ekmekle gezerken çocuklar ise park alanlarını doldurdu.

Şehir merkezinde bulunan Abdullah Baştürk parkı ise çevredekilerin şikâyetlerine rağmen bir türlü boşaltılamadı.

E-130 KARA YOLU TIKANDI

Yalova-Karamürsel yolu(E-130) GOP mahallesi kesimi bugün Karamürsel gelişi aşırı trafik nedeni ile tıkandı. Çök sayıda araç Tonomi kavşağını geçebilmek için dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

MARKETTE KONTROLMÜ KONTROL

Forbes dergisine göre Türkiye'de Murat Ülker, 6.3 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer alırken Yalova’daki marketlerinde HES kontrol uygulaması Allahlık diyen vatandaşlar, ”Yasak koyucuları denetlemelerini tam yapmıyor. Şok  marketlerin hemen hemen hepsinde kasadaki kasiyer HES kontrolü yapmaya çalışıyor. Hem para alıyor hem HES uygulamak istiyor ama o görevliler maalesef yetişemiyor. Vatandaş içeri giriyor. Marketi dolaşıyor. İçerisi tıklım tıklım. Market görevlisi kasada HES kontrolü yapmaya çalışıyor. Onu da  yapamıyor. Bu uygulama uygulanmıyor. HES numarası sorarken kimlik kontrollüde yapılmıyor. Karantinada olması gerekenler ezberledikleri sağlıklı kişilerin HES numarasını söylüyor. Kimlik kontrolü yok. Hastalar aramızda dolaşıyor. Dünyanın en zenginleri arasında olan şirket HES kontrolü için özel bir görevliyi geçici bir süre çalıştırmak istemiyor. Yani daha çok para kazanmak için kasiyerle işi götürmek istiyor .Bir günlük kapatma ile bu iş olmaz.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: korona

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle