Yalova'ya geldi....

Son Güncelleme : 29 Kasım 2021 19:11
Yalova'ya geldi....

Dert dinledi...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yalova'da esnaf ziyaretinde bulundu. Genel Başkan Yardımcıları Ümit Dikbayır ve Ahmet Kamil Erozan, İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz ile Çınarcık ilçesine gelen Akşener, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Akşener, ihtiyaç ve beklentilerini dinlediği esnaf ve vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Kent merkezine geçen Akşener, burada da esnafı ziyaret ederek talepleri hakkında bilgi aldı.

Meral Akşener, programının son durağı olan Altınova ilçesinde de esnaf ziyaretinde bulunup vatandaşlarla görüştü.

Akşener, “Çok uzun zamandır esnaflarımızı ziyaret ediyorum. Bu ziyaretlerde iktidarı yermiyorum, kendi partimi övmüyorum. Sadece sizi esnafımızı konuşuyoruz. Durumunuz nasıl?” diyerek esnafın halini sordu.

Çınarcıklı berber ise “Memleketimizin durumu hiç iyi değil. 1980 yılları gördüm, türevlerini gördüm ama böyle bir yönetim görmedim. İnşallah biran evvel giderler” dedi.

Akşener, Berberde tıraş olan müşteriye emekli olup olmadığını sordu. Müşteri ise SSK emeklisi olduğunu, Çınarcık’a İstanbul’dan geldiğini söyledi. Akşener’in “Kaç liraya kirada oturuyorsunuz?” sorusuna emekli müşteri, “Bin 500 lira kirada oturuyorum, 2 bin 600 lira emekli maaşı alıyorum.” demesi üzerine ise Meral Akşener “Nasıl geçiniyorsunuz?” diyerek karşılık verdi. Emekli vatandaş “Geçinemiyorum, her iki çocuğum da ikişer üniversite mezunu ancak biri 4 senedir iş aradıktan sonra yeni işe girdi, diğeri ise işsiz.” şeklinde konuştu.

Telefon satışı yapan bir esnafı ziyaretinde Meral Akşener’in “işler nasıl? Siftah yaptınız mı” sorusuna “İşler hiç iyi değil. Siftah yaptık ama 3 yada 4 müşteri geldi. Bu da yeterli değil” dedi. Akşener’in “Ne kadar emekli maaşı alıyorsunuz? Geçinebiliyor musunuz?” sorusuna ise esnaf “Geçinemiyoruz zaten geçinsem emekliyim bu işi yapmam.” dedi. Akşener’in çocuklarını sorması üzerine ise esnaf “Üç çocuğum var, iki tanesi üniversiteyi bitirdi, 1 tanesi de 12 yaşında.” şeklinde cevap verdi. Esnaf, İYİ Parti Lideri Akşener’in “Çalışıyorlar mı?” sorusuna ise “biri çalışıyor biri boşta” diyerek yanıt verdi.

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: İYİ parti

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

01 Aralık 2021 00:39
Ya balonu birakin, cozum uretin cozum sizin cozumunuz nasil olur bundan haber verin. Turkiyede yillardir secim oncesi onlar gitsinde biz gelelim anlayisindan baska hicbir dusuncesi olmiyan partilerin zararini cekti. Onlar gitsin iyide siz ne ypacaksiniz ve nasil yapacaksiniz biraz ondan bahsedin, bir yerlerde Altin madenimi buldunuz neyle yapacaksiniz?