Yer kalmadı

Son Güncelleme : 06 Nisan 2021 17:04
Yer kalmadı

Biz sokağı kapatamıyoruz

Geçen hafta başlayan korona vakalarında patlama Yalova’da etkilerini göstermeye başladı. Son günlerde artan ölümler resmi olarak açıklanmazken Yalova da bulunan korona Yoğun Bakım üniteleri dolunca hastalar çevre illere gönderilmeye başlandı.

38 yoğun Bakım ünitesi bulunan Yalova Devlet Hastanesinde  Yoğun bakıma ayrılan 19 ünite doldu. Bazı hastalar ise 3.katta bulunan kısımlarda tedavi altına alındı.

YALOVA’da ÖZEL HASTANELER DOLU.

Yalova da bulunan bir devlet Hastanesi ve iki özel hastanenin koronaya ayrılan yoğun bakım ünitelerinin de dolu olduğu iddia edilirken, Son günlerde görülen vakalarda çok sayıda çocuk ve gencin bulunduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre çocuklarda ilaç tedavisi ve aşı uygulaması yapılamıyor.

KAFELER SOKAĞI

Öte yandan birkaç haftadan beri girişlerde HES uygulaması yapılan kafeler sokağında ise bariyerler kaldırıldı. HES uygulaması iptal edildi. Uygulama esnafın şikâyeti üzerine kaldırıldı iddialar arasında.

24 Martta başlayan uygulama daha bir ay dolmadan iptal edilince, akla” hastalık düşmeye mi başladı” sorusunu getirdi.

Yalova’da hastalık korkutucu boyutta çoğalıyor diyen vatandaşlar,” Bazı ülkeler korona karşısında ülkelerini kapatırken Yalova bir sokağı kapatamadı. Yöneticiler için bir avuç insan mı önemli? Yoksa 250 bin nüfuslu Yalova mı? Günlerden beri belli başlı büyük marketlerde HES uygulaması tam olarak yapılmıyor. Şikâyetler olmasına rağmen göstermelik bir gün kapatıldı. Aynı marketler ertesi günü aynı tas aynı hamam. Kasiyerle HES kontrolü yapılmaya çalışıyor. Kasiyer kasada para almakla uğraşırken müşteri içeri giriyor. Alış verişini yapıyor. Kasa önüne gelince kasiyerin aklına gelirse HES uygulaması yapıyor. Birçok köy de ve mahallede çok vaka var. Bugüne kadar Yalova da karantinaya alınmış bir bölge görmedik. Bizden daha az vakaların görüldüğü illerde sıkı uygulamalar yapılıyor. Hastalığın çok görüldüğü köy, Mahalle ve sokaklar karantinaya alınıyor. Yalova’yı yönetenler acaba “ küçük bir ili yönetemediniz” diye söyleyeceklerinden mi korkuyor.?

Kaynak : bolge.com.tr
Etiketler: korona

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle